Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mekkora adagokban érdemes az...

Mekkora adagokban érdemes az anyatejet lefagyasztani ill miben?

Figyelt kérdés
Mekkora adagokban érdemes tejet lefagyasztani? Eddig van egy 120 ml-es adag, és két 160-as a fagyóban. Jó így vagy kisebb adagokat fagyasszak?
2011. febr. 8. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jók így ezek a kis adagok, sima fehér műanyag pohárban és egy follpack-al lezárod.
2011. febr. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, mire akarod majd használni.

Ha egész étkezésre akarod adni, akkor jók ezek a nagy adagok.

HA főzelékbe akarod belekeverni, akkor 30-40ml-nél nem kell több egyszerre.

De az is lehet, hogy nem fogja elfogadni...

2011. febr. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 50 milliket fagyasztottam. Így,ha kellett volna,többet kivéve jóllakott volna vele a lányom (nem volt rá szükség), de főzelékbe ennél több úgysem kell. Tehát inkább kisebb adagokat ajánlok, az gazdaságosabban kiolvasztható. Eleve sok baba el se fogadja a kiolvasztott tejet... Emellett ugye a tej minősége, összetétele is változik a hónapok alatt. Amit most lefagyasztasz, nem olyan lesz, mint ami 2 hónap múlva termelődik.
2011. febr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is ennyiket tettem el annó.Én nemvettem tejzacskókat hanem védőnő mondta hogy tökéletesen jók az üveges kaják üvege.nekem úgy hozott mert ugye akkor még nem kellett használnom.Később én is gyűjtötemés leadtama védőnőnek hogy adja tovább.
2011. febr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én Aventes poharakban tettem el, tele lett vele a mélyhűtő. Arra figyelj, hogy 6 hónapnál tovább nem szabad tárolni/ odaadni a babának. Nekem most járt le több, mint 15 liter. :( Úgy voltam vele, hogy hátha lesz valami a tejemmel és szegénynek nem lesz más csak tápszer, de szerencsére azóta is sok tejem van. Szoktunk viccelődni is vele, hogy harcba szállhatnék egy tehénnel is!Na meg, hogy még a fiam a lagziban is anyatejjel fog koccintani!! :D
2011. febr. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem kisebb adagokkal jobban jársz, ha nem szopit akarsz kiváltani cumisüveggel.


én a fagyasztottat a főzelékek hígítására használom, ahhoz a 20-40ml-ek is jól jönnek.


én úgy csináltam, hogy Aventes pohárban lefagyasztottam, utána kiráztam belőle, a "tejjégkockákat" betettem egy fagyasztós zacsiba. a zacskón jeöltem, hogy melyik hónapban fejtem a tejet. minden hónapról van 1 zacskó, most a régebbieket használom el előbb.


barátnőm jégkockatartóban fagyasztotta le, az is jó megoldásnak tűnik (de nem számít sterilnek).

2011. febr. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!