Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Segitsen valaki miert nem...

Segitsen valaki miert nem eszik a gyerek?

Figyelt kérdés
keresztfiam 2 eves. most korhazba kerul mert horghurutja van es ott kiderult sulyosan verszegeny. veratomlesztesen fog atesni de a nagyobb problema az hogy egyaltalan nem akar enni semmit. a napi adagja ket uveg tej es mindent kikop ami fott etel vagy akar joghurt es nem kell neki semmi. ez fel eve tart. a doktorno megtiltotta a nyukanak a tejet teat most epp eheztetik szegenyket. mit lehet tenni hogy ravegyuk az evesre?
2014. jan. 31. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
A vérszegénység okozhat étvágytalanságot, lehet, hogyha az rendeződik, az étvágya magától jobb lesz.
2014. jan. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez azért durva az anyuka részéről, hogy fél éve nem ezi a gyerek rendesen, s idáig jutottak, hogy vérátömlesztés...

Mese nézés, lekötni valamivel a figyelmét, játékkal, s közben etetni.

Volt olyan anyuka akinek szinte nem evett a gyereke, mert a fűszer, só mentes baba kajákat adta neki, s mindig csodálkozott, hogy az apuka főztjét megette, aki fűszerezett, tett a rántottába kolbászt szalonnát hagymát...

2014. jan. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez hosszú és nehéz folyamat, mert kevésbé súlyos esetben is nehéz a gyereket rávenni arra, hogy legyen étvágya, hisz mindez fejben dől el.

Igen az anyukának hamarabb kellett volna lépni, én ővele is elbeszélgetnék előbb alaposan. Az étvágytalanság ilyen formája már lelki tünet, biztos, hogy valami probléma húzódik a háttérben.

Van néhány dolog, amit érdemes betartani ilyenkor:

-semmiképp sem erőltetni az evést, kínálgatni, noszogatni, esetleg ráparancsolni, fenyegetőzni, ez csak még rosszabbá teszi a helyzetet.

-érdekes formájú, változatos, díszes ételekkel próbálkoznék, amit csak úgy otthagynék előtte, de nem erőltetném, hogy egye.

-leülnék vele enni, hogy együtt étkezzünk, közben jókat beszélgetnék, bohóckodnék, játszanék vele, hogy izgalmassá tegyem az étkezést.

-mindemellett nem csinálnék abból ügyet, ha valamit nem akar megenni, mert az újabb feszültségforráshoz vezet, és az tovább fokozná az étvágytalanságot.

-bevonnám az ételek elkészítésébe, ebben a korban még szívesen segítenek, együtt sütnénk,főznénk valamit.

-és mindenképp vitaminkészítmények adása, hogy amíg az étrendje nem alakul a megfelelő irányba, a szervezet támogatva legyen.

Már bocsi, de én nem is értem, hogy egy anyuka hogyan hagyhatta ilyen sokáig idáig fajulni a dolgokat!

2014. jan. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, elég gáz egy kis gyereket szalonnás-kolbászos-fűszeres cuccal megetetni, utána már jóhogy csak azt fogja kívánni! Közben meg a gyomra még nem elég érett ehhez...Még sok felnőtt gyomra sem bírja.



A kérdéshez: Anyuka jóllakatja tejjel, cukros teával, ami eltelíti a gyereket. Utána már persze, h nem kell semmi. Étrend változtatásra van szükség, de nagyon gyorsan.

2014. jan. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak pislogok, mikor ismerős anyuka mondja, hogy hát nincs a gyereken a szemüveg, mert enm akarja hordani, nem ad neki zöldséget, mert nem akarja megenni...OMG! Nehogy már a kétéves döntsön ilyen kérdésekben...Mire való akkor a szülő? Hol a felelősség?
2014. jan. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Épp keresgélek itt a kérdések közt az étvágytalanság témában, mert az én két és fél éves kislányom egyszerűen nem akar enni egy hete.

Olvasom az utolsó válaszoló hozzászólását, és elgondolkodtam:

Nem is olyan egyszerű belediktálni, mint ahogy te azt gondolod. Nálunk a kétéves döntene? Aligha. Csak egyszerűen nem lehet belediktálni az ételt. Minden olyan ételnél, ami nem tetszik neki (hús abszolút nem, zöldség abszolút nem, gyümölcsből csak a babán), a következő a történet: visítás, hogy "neeeem", de úgy istenigazából, taknya-nyála egyben. Megpróbálom elterelni a figyelmét, hogy ne a kajára figyeljen, a szájába csempészett ételt kiköpdösi, a földre dobálja,a tányért kiborítja, ha kell a földre is, a kanalat eldobja. Ha én etetem, akkor kilöki a kezemből. A konyha egy malacól, de ő egy falatot se volt lenyelni..

2014. febr. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Először jó lenne tudni, miért nem eszik. Nincs valami szervi oka, valamilyen betegsége - ezt az orvosok dolga lenne kideríteni. Olvastam, hogy az autista gyerekeknél is előfordul, hogy csak nagyon kevés féle ételt fogadnak el.

Persze az is igaz, hogy ha egész nap tejet (vagy cukros italokat, gyümölcslevet) iszik, akkor nem éhezik meg, de elég furcsa, hogy semmilyen más ételt nem fogad el, erre még a vérszegénység sem elég magyarázat.

Én valahogy úgy próbálnám meg, hogy csak reggel és este adnék neki 2 dl tejet, napközben csak vizet. Amikor játszik, kitennék egy tányérra ennivalót (olyanokat, amiket korábban még megevett), nem csinálnék ügyet belőle, hogy megeszi-e vagy sem. Ha ez beválik, csak utána próbálnám asztalhoz ültetni, lehetőleg akkor, amikor a család eszik.

Ha inkább éhezik, és továbbra sem eszik, akkor máshogy próbálnám megetetni. Ha cumisüvegből issza a tejet, megpróbálnám cumisüvegből etetni, (nem cukrozott) gyümölcslét, zöldséglevet, levesek levét, joghurtot, kefírt adnék neki. Ha pohárból iszik, akkor még jobb, mert sűrűbb folyadékokat is meg tud inni.

Egyébként egyetértek az utolsóval, akarata ellenére nem lehet "megtömni" egy gyereket, erőszakkal rávenni pedig óriási hiba, hiszen megutálhat bizonyos ételeket, vagy magát az evést.

2014. febr. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!