Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a jó férj és apa ismérve?...

Mi a jó férj és apa ismérve? Milyen legyen? Mennyit vársz el tőle hogy segítsen a gyerek nevelésbe?

Figyelt kérdés
2012. okt. 30. 14:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém néha kényelmes, de nagyon jó férj , apa. Mikor azt mondja nekem vki, h az ő férje nem hajlandó pl. kiporszívózni vagy nagyon ritkán , nem segített a gyerekágyas időszakban sem, akkor jövök rá, h az én férjem mekkora "kincs". Sőt, főzni is tud, megtalálja a mosógép gombját is, ki is tud teregetni! Én azt hittem ez az alap, de sok családban nincs ez még mindig így....!
2012. okt. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

nem köszönöm normális válaszokat várok

köszönöm a házzászolásokat

2012. okt. 30. 14:06
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy érzem, az én férjem jó férj és apa, lehet, hogy másnak nem lenne az, de nekem igen:)

Imádja a gyerekeit és engem, de ha kell, szigorú a gyerekekkel, nem majomszeretetre kell gondolni.


Dolgozik, nem jár kocsmába, nem költi el a pénzt magára és minden hülyeségre, első a család.

Segít takarítani, rendben tartja a házat és környékét, bármiben számíthatunk rá, ha kell, bevásárol, szülői értekezletre megy, játszik a gyerekekkel, segít fürdetni, megmossa a gyerekek haját, eljön velünk sétálni, biciklizni, futni.

Nem pelenkáz, nem főz, nem mos, nem vasal, nem mosogat:)


Amit szeretnék, megvehetek a gyerekeknek, persze, az ésszerűség határain belül.

2012. okt. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
az enyém se pelenkáz, de ez legyen a legnagyobb gondom! ;)
2012. okt. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem az a jó férj, aki tökéletesen ki tudja egészíteni a nőt. Az én párom ritkán takarít, szóval sokak számára nem tartozik a jó férj kategóriába, de én nem is igénylem nagyon.
2012. okt. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Én csak példának hoztam fel a porszívózást, miért kell mindent személyesnek venni? :O) Jó, másé nem takarít, de pl. elmegy bevásárolni, segít ebben-abban. Én nem azt írom, h az a jó férj, aki éjjel-nappal takarít, csak hogyha mondjuk nagyon el vagy úszva, mert ezt is meg azt is kell csinálnod, de közben még porszívózni is, akkor ha megkéred, megcsinálja....
2012. okt. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én férejem:

6 honapos volt a kicsi,mikor vissza kellett állnom munkába. O éjszakara jár dolgozni minden nap. így napkozben vele van otthon a kicsi. Pelenkáz, etet, játszik, sétálnak stb. Már 2 éves és remekul meg vannak egyutt. Elintézi a hivatalos dolgokat, bevásárol (ha kell és cipekedni kell), esetleg osszepakol, felmosogat stb. Ha reggel beindítom a mosást, akkor napkozben kitereget.

Na és persze ott vannak még a férfias dolgok.

2012. okt. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Jó férj nekem: közös döntéseket megbeszéljük, saját dolgaiban jól esik ha kikéri a véleményemet és úgy egyáltalán kommunikálunk, nem csak együtt lakunk. Ha segítséget kérek, igyekszik segíteni, ha olyanja van, teljesen magától rendet rak, van saját baráti köre és ha úgy adódik, noszogat hogy én is menjek szórakozni ha látja hogy rám fér.Bármikor átvállalja a gyereket, ha dolgom, vizsgálatom van.

Jó apa nekem: foglalkozik a gyerekkel, kérés nélkül is ellátja, tisztába teszi, megeteti, sétáltatja, a programjait, ha van, igyekszik esti fürdetés és altatás utánra időzíteni hogy engem mentesítsen.

nyilván ő sem tökéletes, pl nagyon türelmetlen típus és szereti rám hagyni a családi döntéseket,logisztikát de én meg épp ezekben vagyok "erős", szívesen megteszem. Összességében úgy mondanám partner a párkapcsolatban és partner a gyereknevelésben. Ha csak évfordulókon és "jeles" napokon hoz virágot, hát istenem, nekem belefér:-)

2012. okt. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem jó férj nekem, mert: kedves, figyelmes, kiegészít engem, segít és támogat. Megosztjuk a háztartással kapcsolatos munkákat és fordít időt és energiát a kettesben töltött időre is.

Jó apa nekem, mert: játszik a gyermekünkkel, gondoskodik róla (akár éjjel is tisztába teszi, ha én fáradt vagyok), óvja, félti, neveli, eteti ha kell.

2012. okt. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A férjem kezdettől sokat segített. Én itthon voltam végig a terhesség alatt, ágyba voltam kényszerítve.

Ettől függetlenül sokat sétáltunk a friss levegőn. Sosem volt egy rossz szava arra, ha épp valamit a neten mutatni akartam neki és oda kellett jönnie mellém. Közösen döntöttünk és döntünk most is mindenben.

Elmondta, hogy mi a véleménye a fal színéről, amit szerettem volna ill., hogy milyen bútor nem tetszik neki.

Ő választotta ki épp ezért a gyerek bútorait, saját kezet adtam neki a döntésbe.

Az összes börzére eljött velem és ő is lelkesen válogatott, nézelődött, nem csak a pénzt adta a tárcájából.

Minden ötletemben támogatott, segített megvalósítani.


Amikor megszületett a lányunk mindennap bent volt nálunk órákat. Majd elment dolgozni és munka után a gyermekünk szobáján dolgozott, hogy kész legyen minden, mire hazaérünk.

Takarított és főzött is. Mondjuk ebbe anyósom és sógornőm besegített. :)))

Minden percben segít, ha itthon van. Első perctől pelenkázott, tartotta a lányunkat szoptatásnál (kicsit körülményes volt nálunk), megfürdette, dédelgette.

Elég korán (2 hetesen) átaludta az éjszakát a lányunk, azóta ha gond volt este (cumi kiesett, felsírt a foga miatt) a férjem ment/megy be hozzá. Nem kelt fel, elintézi 2 perc alatt és fekszik vissza aludni.

Övé minden este a fürdetés, kivéve, ha későn ér haza, mert akkor én csinálom meg.

Szó nélkül megeteti a lányunkat (16 hós már).


Nagy szerencsém van vele. De a legtöbb dolog a foglalkozásából adódóan van, mivel nyelvtanár és fejlesztőpedagógus. Hihetetlen időkre letudja kötni a lányunkat, így nekem is mondhatni "rahedli" szabadidőm van.


Én nagyon örülök, hogy ilyen férfit választottam, sokan irigyelnek érte! Meg is becsülöm apust ;)))

2012. okt. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!