Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Keveset gyarapszik a babám....

Hayabusa kérdése:

Keveset gyarapszik a babám. Akkor ez most tényleg baj?

Figyelt kérdés
7 és fél hetes babám tápszerezik sajnos a betegségem miatt. 2910-el jöttünk haza, most kereken 4 kiló. Van olyan hét hogy többet gyarapszik, van hogy alig-alig. Az evés is változó, elég frontérzékeny, ilyenkor az alvás-evés mennyiség kicsit felborul, de átlagosan nézve rendesen táplálkozik, és alszik. Rendkívül mozgékony, huncut kislány, az esetek nagy részében mosolygós, jó kedélyű baba, csak frontkor izgatottabb kissé. A pocija már nem fáj csak ritkán, mikor anyatejeztünk, jobban fájt neki. Én úgy látom, hogy alapjában véve kiegyensúlyozott baba, annyit eszik amennyit ő szeretne, figyelget, érdeklődő, tehát semmit nem szűrök le ami arra engedne következtetni, hogy nem eszik eleget. Én például rendkívül mozgékony vagyok, vékony alkatú is, Apuci is, lehet hogy a gének. Viszont a doktornő és a védőnő szerint keveset hízik, méregetni kell. De a legtöbb helyen meg azt olvasom és azt látom, hogy átlag 400-600 gramm hízás megfelelő az első 1-2 hónapban. Másnak esetleg hasonló probléma?
2014. febr. 3. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:
nincs semmi gond vele. sok védönö és gyerekorovos szeritn csak az a ormális ami a ntgy könyvebne van ami mint tudjuk nincs igy. Föleg igy hogy ti is vékony alkatuak avygtok. A másik ami a lényeg hogy ne fogyjon, amig egy babanem fogy addig nincs gond hidd el. Biztos nem marad éhes annak lenne jele.
2014. febr. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták, hogy a 400 gramm a minimum havonta az elején, de ha nincs meg a havi 600 gramm, akkor jobban odafigyelnek a babára.
2014. febr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az első havi méréskor 3420 volt, most pedig 4 kiló. 2. havi mérés 12.-én lesz, akkor lesz két hós. Akkor nem értem miért problémáznak. :(
2014. febr. 3. 10:22
 4/4 anonim ***** válasza:
semmi gond a hízásával nekem 7-8hónapos között 13dekát szedett fel és csak annyit mondott a doki hogy lesznek olyan hónapok mikor alig szed fel és lesznek olyanok mikor sokat fel szed hát nálunk így lett mert 8-9hónap között 1kg szedett fel. nem minden baba egyformán szed fel. ja és mi is tápszeresek vagyunk a kezdetektől. ha jól érzi magát jó kedvű akkor nincs semmi gond.
2014. febr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!