Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy tudnám leszoktatni az...

Borbniki kérdése:

Hogy tudnám leszoktatni az éjszakai evésről a fiamat? Hogy tudnék több kaját etetni vele?

Figyelt kérdés
9 hónapos kisfiam 90 ml/g ételnél nem hajlandó többet enni, néha még nem is vacsizik. 2 hónapot átaludt, de 5 hónapos kora óta fennt van éjjel enni 2x!

2012. dec. 3. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak kétszer? Örülj neki! Nekem most töltötte be a 13. hónapot a fiam és van, h 2 óránként kell fel. Amióta megszületett, nem aludtam végig egy egész éjszakát.... Nem lehet, h foga jön neki?
2012. dec. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1#Nálunk is ugyanez a helyzet:)Még a kor is egyezik.Kérdező kend be az ínyét evés előtt esetleg adj neki kúpot estére ha a foga jön valamennyit segíteni fog.
2012. dec. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen jön a fogacskánk, de azt máshogy jelzi. Tudom melyik sírás mit jelent nála. Ha éhes azt is máshogy jelzi. Szivesen felkelek hozzá, hiszen érte vagyok. A gondom csak tényleg annyi, hogy enni kell neki. Amugy már bevetettem a praktikákat a fog jövetelre, bekentem, kapott kúpot, kapott fájdalomcsillapítót. Sajnos nagyon keveset eszik, tízórai 30-40 g tejpép (ilyenkor még gyümi nem kell neki) ebéd 90 g főzi, uzsonna 60 g gyümi, vacsora 70 ml táp, de van ugy hogy nem kér vacsit és akkor hamar fel is kel, mert éhes.
2012. dec. 4. 10:14
 4/4 anonim ***** válasza:

MÁsfél- két éves korig normális ha éjjel is eszik a kicsi.

9 hónaposan nap közben már minden fontosabb mint az evés:), ezért éjjel "pótolhat":).

E mellett szeparációs szorongásos korszakban is vagytok, ami éberebb álommal járhat, tehát könnyebben felébredhet az éhségre is.

Meg"tömni" nem lehet, esetleg kipróbálhatod, hogy tartalmasabb vacsorát adsz neki, tepápet, vagy másat, ahol tartotok a hozzátáplálással és utána az esti tápszert. Lehet, hogy így később éhezik meg, de arra is légy felkészülve, hogy nem biztos, hogy az használni fog az ébredésben a több ennivaló, mivel, ahogy fenn is írtam, több dolog közreájtszhat az ébredésben:).

2012. dec. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!