Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Maracuja okozhat gondot 5...

Maracuja okozhat gondot 5 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés
Őszibarack-maracuja (4+ hó) bébiételt vettem, azt olvastam hogy ezekből kivonják az allergizáló anyagokat,azért adható 4 hónapos kortól. Ti adnátok/adtátok babátoknak?

#5 hónapos #bevezetés #déligyümölcs #aprómagvas gyümölcs
2014. febr. 9. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem adtam, az apró bogyós gyümölcsös bébiételt sem mertem megvenni, és 5 hónaposan nem adtam volna 2 összetevős bébiételt. A lányomat 5 hósan kezdem el hozzátáplálni, kész bébiételt kb. 7 hósan adtam neki. Akkor vettem neki a 4+os kaját.
2014. febr. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Enyém már hozzá van táplálva egy ideje! Már vígan és jó ízűen eszi a napi egy üveg gyümölcsöt! És szokott kombókat is enni mint pl. Alma-őszibarack, alma-sütőtök,alma-őszi-teljes kiörlésű rizzsel...répa-krumpli-alma, csirkemell-répa-krumpli(most kezdtük el a hús bevezetését) stb.
2014. febr. 9. 10:16
 3/8 A kérdező kommentje:
Teljesen tápszeres baba sajnos
2014. febr. 9. 10:16
 4/8 anonim ***** válasza:
én "magyar gyümi"+mangót adtam neki egyszer, de nagyon utálta, alig evett belőle. azóta ha nem én vásárolok, külön szólok, h egzotikus gyümölcsöset ne.
2014. febr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az apró magvak allergizálnak, s azokat nem teszik bele a bébikajába. Az epres, málnás bébiétleben lepaszírozzák, leszűrik a gyümölcsöt, nincs benne mag, ezért nem allergizál, s lehet adni 4 hónapos kortól. É adtam is, soha semmi gondd nem volt. Mangós, marakujás bébiételt is kap, attól sincs baja.

Unalmas mindig az alma körte banán narancs, hisz most csak ez van, ezért kap szilvásat, epreset, málnásat, barackosat, egzotikus gyümölcsöst...

2014. febr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Fél üveggel adtam, nagyon nagyon izlett neki! Akkor ha 2nap múlva nem lesz baja, akkor beiktatjuk ezt a gyümölcsöt is!:-) gyümölcsbe csak alma,barackot kap. Szilvától fájt a hasa,így azt elhagytuk. Banán is nagyon bejött neki, de azt mondták hogy azt is csak 8hós kor körül szabad. De akkor ezt is adhatom üveges formában? Illetve miért csak 8 hó körül kaphatja a baba? Mangót is szeretnék adni neki,lehet 1-2hét múlva megpróbálom.
2014. febr. 9. 17:51
 7/8 anonim válasza:
Egyszer láttam egy strandon 6hónapos babát és tejfölös volt a szájá mert valami pörköltöt evett.....
2014. febr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ismerősöm pedig bolti joghurtot adott a fiának(5hónapos volt) és semmi baja. Persze én nem adnék!
2014. márc. 18. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!