Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 2év 7hónapos a lányom, eddig...

Tupaccc kérdése:

2év 7hónapos a lányom, eddig szépen evett szinte mindent, de az utóbbi 2hónap borzalom. Volt már másnál is ilyen mélypont? Bővebben belül

Figyelt kérdés

Nagyjából két hónapja tart, hogy lányom szerintem nagyon kevés táplálékot visz be. Gyümölcsök jöhetnek, tejtermékek, mint a joghurt úgyszintén, de amint szilárdabb, főtt étel témába megyünk át, akkor szinte semmit se eszik, még azokat se, amiket eddig imádott.

Hússal már teljes hadilábon állunk, semmilyen formában nem eszi meg, csak kiköpi. Max ami hús, de inkább műhús ami jöhet, az a virsli, és a pástétom.

Vannak napok, hogy reggeli eszik egy joghurtot, ebédre kis levest, vacsorára talán belegyúrunk fél szeret kenyeret, vagy egy kevés tiszta tésztát.

Persze amint valahol kekszet, csokit, édességet lát, abból jöhetne bármennyi, de erre szoktatni nem akarjuk.

Szóval étrendben egyre kevesebb dolgot fogad el, a jelenlegi lista nagyjából ebből áll: gyümölcs, joghurt, puding, sajt, vaj, kevés kenyér, virsli, pástétom, gyümölcspüré, tészta, rizs. Próbáltunk már drága vitaminokat, melyek másnál csodát hoztak étvágy terén, de semmi eredménye.

Gyenge evő már jó ideje, de ez az utolsó 2hónap borzalom. Féltem őt, nem szeretném, hogy legyengüljön, hogy korház legyen a vége.

Valaki volt már hasonló helyzetben? Mi hozott áttörést? Mi segíthet?



2014. febr. 9. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én ennyi idős lányom pont ilyen. Ő nagyon-nagyon jó evő volt közel 2 éves koráig, aztán egyszer csak "elromlott". Most vannak időszakok, amikor tűrhetően eszik, meg vannak hetek, amikor reggelire meg vacsorára úgy kell belekönyörögni egy fél zsömle felét. Gyümölcsöt, joghurtot eszik, levest nagyjából, húst szinte egyáltalán nem, tészta, rizs jöhet, meg kevés párizsi, virsli kenyér nélkül. Minket vérvételre, székletvizsgálatra küldtek, szerintem ez nem árt, de nekünk negatív lett. Egyébként gyarapszik, jókedélyű, úgyhogy már nem aggódom, úgy gondolom, ez egy ilyen korszak.
2014. febr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen,kb fél évig csak joghurt,tejberizs,gyümölcsből párféle,nyers zöldség,túrórudi,túró kis cukorral,néha virsli,sonka volt amit megevett.Húst a virslin és sonkán kivül semmit,se tészta,se krumpli,szinte semmi főtt,semmi kenyér,pékáru.

Aztán bekerült az oviba,és ismét evett mindent,még olyat is,amit előtte soha.

Én nem erőltettem,állitólag én is ilyen voltam,de nekem erőltették,mai napig sokmindentől undorodom is.

2014. febr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!