Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyatejes babánál 1. év után...

Anyatejes babánál 1. év után hogyan váltottátok ki az anyatejet másra?

Figyelt kérdés
1 éves a babám.Anyatejet adok neki reggel, és este lefekvés után is.Mit adhatok neki, ezek helyett, ha még csak 2foga van alul, és egy felül??Hogyan vezessek át reggelit?Mit adjak a reggeli első anyatej helyett??Reggeli kellene, de félek, hogy ha elé rakok pici falatokat, akkor a torkán akad, meg még egyedül nem tud enni...Tapasztalatokat szeretnék!
2014. febr. 21. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
1 évesen vehetsz neki 3-as tápszert vagy tejitalt. Semmiképp ne adj neki tehéntejet!Abba semmi vitamin nincs. Ehet tejberizst vagy grízt uzsonnára de én tejet nem adnék 2 éves korig. Az én fiam 18 hónapos reggel 7 kor megissza a tejitalt (230 ml-t) nagyon jó a milupa vagy milumil aztán 9 körül reggelizünk. Vajaskenyér vagy virsli vagy csak kiflit rágcsál attól függ milyen éhes. Attól ne félj hogy a torkán akad a falat 1 évesen már ehet bármit!Te adjad a szájába a falatokat később rakd elé és majd felveszi.
2014. febr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem vagy semmivel sem elkésve.

Ha van elég tejed, akkor ez tökéletes reggeli.

Ha nem elég a tejed, akkor elkezdheted bevezetni a tehéntejet.

Amúgy pedig az ínyükkel is tökéletesen el tudnak rágcsálni bármit.

A lányomnak 8 hónaposan szintén 2 foga volt még, de szépen el tudta szopogatni a kiflivéget, banánt.

2014. febr. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom...nekem mindkét gyerekem már jóval 1 éves kora előtt kapott az anyatej után reggelit a mienkből...attól még hogy csak 3 foga van elcsócsálni eltudná a kenyere,kalácsot.De adhatsz neki zabkását is gyümölccsel(ezt lehet vízzel/tejjel készíteni),tejbegríz,tejberizs.

Még soha nem adtál neki kiflicsücsköt?Csak pépeset eszik még?

2014. márc. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egészségügyi Világszervezet ajánlása szerint 1 éves babának ennyi anyatej kevés.

Emellett (után) adhatsz neki reggelit is, ennyi idősen már tud csipesz-szerűen fogni és a szájába tenni falatokat. Amennyit megeszik, annyi elég neki. Olyat adj, ami könnyen rágható, akár az ínyével is szétmajszolhatja, pl. vajas kenyér (kockára vágva), lekváros, sajtos, házi májkrémes vagy kencés. Megfelelő gyakorlás mellett a babák már sokkal kisebb korban is tudnak rágni, persze ha ahhoz van szokva, hogy csak nyeli a pépet, akkor elsőre nem fog menni, de majd ráérez. Ne add fel az első próbálkozás után, ha picit fulákol.

2014. dec. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!