Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4 hónapos babámnál ma kezdtem...

4 hónapos babámnál ma kezdtem el a hozzátáplálást. Hogyan tovább? Hogy a legjobb neki?

Figyelt kérdés
Mivel sajnos már elég kevés tejem van, és főleg tápszert eszik, a védőnő azt mondta hogy 4 hónapos korában célszerű elkezdeni a hozzátáplálást. Ma a 15:00-ás etetés előtt adtam neki 4-5 kanál HIPP-es almalevet. Holnap mennyit adjak neki? Ilyen pici babáknál mikor kell egy étkezést teljesen kiváltani valamilyen péppel? Ti hogy csináltátok először csak különböző ízű leveket adtatok nekik, és utána a pépeket? Vagy először mondjuk adtatok nekik almalevet és utána reszelt almát, aztán pl sütőtök levet és sütőtök pépet? Kicsit félek, hogy nehogy valamit elrontsak neki. Előre is köszönöm szépen a válaszaitokat! :)

2014. febr. 26. 00:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Először is, ne délután kóstoltass, hanem délelőtt. Mondjuk a tízórai idején. Mert ha valamitől hasfájás lesz, akkor ne este-éjjel szenvedjetek vele. Vagy ha valamire allergiás netán, az se éjszakára derüljön ki.

Én 1 nap almalé után, már almapürét kóstoltattam a kisfiammal. Én reszeltem, nem bébiételt adtam neki. A gála alma a legjobb, így az elején. Finom édes, nem túl savas alma.Pár napig almát kapott, majd új ízt kóstoltunk. Van aki azt ajánlja, hogy a már ismert ízhez keverjük az újat, de én ezt sosem csináltam. Ha már m több dolgot kóstoltunk és ízlett is, akkor azokat kevertem.

De pl a paradicsomot először burgonyával adtam, mert magában az savanyú lehet. :)

Szóval az alma után jöhet barack, sütőtök, répa, krumpli(ha van fagyasztva anyatej, azzal hígíthatod). Minden új ízt pár napig adtam, utána váltottunk. Aztán lehet keverni pl alma-barack, stb.

2014. febr. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is először almát reszeltem, első nap pár kanál levet kaptak, aztán pár kanál almát, néhány hétig nem is kaptak mást. Egy-két hét alatt váltottuk ki egy evésnek kb. a felét, akkor adtam sütőtököt, krumplit, répát, barackot (4-5 naponta új ízt), néhány hétig ezeket variáltam egymással. Ezeket már nem fokozatosan vezettem be. Az elején nem kell túl nagy változatosság, hiszen a tejhez/tápszerhez képest egy-két új íz is elég nagy változás. Körülbelül havonta váltottunk ki egy-egy étkezést.
2014. febr. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én akkor tudtam h ki van váltva egy étkezés, ha már nem kellett utána megitatnom tapszerrel. Persze ha már olyan 150 ml pepet megevett, meg sem kinaltam tapszerrel. (mindig az Aventes anyatejtároló pohárba készítem neki a hamit. Az meg van szamozva, innen tudom mennyit evett)


Én is almalevel kezdtem. (kézzel facsart) két napig kostolgatta, aztán kapta a reszelt almat.

Mi starkinggal kezdtünk!

2014. febr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tízóraira kezdtük almalével először 1-2 napig, utána pépet adtam már emelve az adagot.Alma, meggy, sütőtök, barack, stb. Nem kevertem először én sem az ízeket.Ha már olyan 1,5 dl pép elfogy utána nem kell már tápszert adni.Egy kis vízzel esetleg megkínálhatod.Ha a tízórait kiváltottátok (ez nálunk kb 1 hónap volt) akkor jöhet az ebéd, vagy uzsonna, kinek mi szimpatikus.Én ebéddel folytattam a főzelékekkel.Szintén először csak pár kanállal.Szépen fokozatosan, nem kell rohanni vele.Úgyis látod, hogy milyen tempó az ideális a babának.Nem kell félned! :)
2014. febr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Nagyon aranyosak vagytok. Egyébként azért kezdtem délután, mert internetről letöltöttem a Nagy babaszakácskönyv című könyvet, és abban azt írták hogy délután célszerű kezdeni, amikor a baba kialudta magát, és jó kedvű. De akkor átváltok délelőttre. Ma is adtam neki egy kis almalevet, de fintorog. Nektek is így volt? Holnap már megpróbáljam az almapépet? Vagy arra is így reagálna? Talán nem ízlik neki az alma? Próbálkozzak mással?
2014. febr. 26. 19:49
 6/10 anonim ***** válasza:
Pár napig szerintem próbálkozzatok az almával. Lehet adni pürét is. Ha nem szereti, akkor lehet sütőtököt adni, az édesebb.
2014. febr. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért egy 4 hónapos baba, nem csak egyszer alszik egy nap. :)

Az én fiam is fintorgott az almalére, sőt talán még utána az almapürére is. De ez nem feltétlen jelenti azt, hogy nem ízlik nekik. Eddig csak tápszert/anyatejet kapott, azért ez mégis csak egy új íz! :) Holnap szerintem már nyugodtan adhatsz neki almapürét. Azt is kóstoljátok egy pár napig, aztán jöhet az új íz. Lehet pl sütőtök. Az én kisfiam azt nagyon imádta! Az a legjobb, ha te készíted el. Sütőben süsd meg, kapard ki a zsenge részét és villával, vagy botmixerrel jól pürésítsd le. Vagy lehet barack, de azt ilyenkor csak bébiételben tudod beszerezni.

Egyébként a fiammal pont ilyenkor kezdtük mi is a hozzátáplálást. Így ment ez nálunk elsőre:


https://www.youtube.com/watch?v=4WrAfXfsozs


De ennek ellenére, a fiam nagyon jó evő lett, csak az almalé nem csúszott elsőre. :)

2014. febr. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát nagyon köszönöm, igazán sokat segítettetek!! :) Azért kicsit még tartok ettől az egésztől, de majdcsak belejövök. Egyébként azt is gondoltam, hogy lehet, hogy még nem elég "érett" a hozzátáplálásra vagy ez butaság? Gondolkodtam azon is, hogy akkor megvárjuk a 6 hónapos kort, addig tápizunk és utána kezdjük csak el a hozzátáplálást.
2014. febr. 26. 22:36
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze, simán lehet, hogy még nem értett meg rá! Kizárólag anyatejjel táplált babáknak 6 hónapos korban ajánlott kezdeni a hozzátáplálást.Tápszeres babáknál 4 hónapos kortól mondják, de semmi sem történik ha később kezded el! :)

"Nagyjából 6 hónapos korban jelennek meg azok az enzimek az emésztőrendszerben, amik képesek az anyatejen kívül mást is lebontani, ez azt jelenti, hogy amit ezelőtt adsz neki, azt csak részben emészti meg, ezért nem olyan értékes tápanyagforrás, mint az anyatej"

Ha látod, hogy kezd érdeklődni azon ételek iránt amit Ti is esztek, vagy meg tudja már fogni a kanalat, az már azt jelenti, hogy lehet kezdeni.

Ha úgy látod, hogy most még nem megy neki, várj vele egy-két hetet és próbáld meg újra.Erőltetni semmi esetre nem szabad! :)

2014. febr. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igazából azért mertem elkezdeni, mert úgy láttam rajta, hogy érdeklődik. :) De akkor lehet inkább várok még egy kicsit vele. Köszönöm még egyszer és minden jót! :)
2014. febr. 27. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!