Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy csináljam meg a zabpelyhe...

Hogy csináljam meg a zabpelyhet, hogy ne legyen nyúlós-nyálkás izé?

Figyelt kérdés

10 hónapos fiamnak gondoltam veszek egy zacskó aprószemű zabpelyhet, ne mindig keksz legyen a gyümiben.

Azt olvastam, le kell forrázni, és állni hagyni. Ezt megcsináltam, találomra mért vízzel. De elég érdekes trutyi lett. Csak így lehet megcsinálni, vagy van valami gusztusosabb megoldás?

És ha csak simán beleteszem a joghurtba, nem szívja meg magát?



2014. febr. 27. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Sose forraltam, mindig csak joghurtba teszem, áll pár percet és már eheti is a lányom.

Magamnak is így csinálom.

Gondolom, ha leforrázod, kioldódik belőle valami anyag ami miatt nyúlós lesz.


Amúgy egy tipp:

Én a legolcsóbb, hagyományos zabpelyhet veszem és aprítóval átdarálom, így finom szemű lesz. Kisebb babák is jobban elfogadják, ráadásul sokkal hamarabb megpuhul.

2014. febr. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megszívja, csak többet kell várni. Állítólag vannak benne olyan rostok, amik főzés hatására emészthetők-de szerintem semmi gond, ha csak "áztatod".

Az én fiam ugyan 21 hónapos, de ma nyers zabpelyhet csipegetett. :)

2014. febr. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
A nyers zabpehely nagyon káros a hasnyálmirigyre, hőkezelni kell, legalább forrázni, inkább főzni, sűrűre, akkor nem lesz nyúlós.
2014. febr. 28. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En fel szoktam forralni a tejet es ra öntöm a zabpehelyre ugy, hogy ellepje. Lefedem egy kistanyerral 2-3 percre es kész.
2014. febr. 28. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én tejben szoktam felfőzni amíg kása állagú nem lesz. Az pedig hülyeség, hogy a nyers zabpehely káros. Nyugodtan ehetitek úgy is, hogy csak áll egy kicsit tejben, joghurtban, gyümölcslében, gyümölcspépben, akármiben, amíg megszívja magát.Én mondjuk ropogósan szeretem :)
2014. febr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tejet még ugye nem kap 10 hónapos fiam, de akkor megpróbálom kicsit kevesebb vízzel főzni, talán akkor mind magába szívja, míg megpuhul, és akkor nem lesz ilyen állagú.

Vagy egyszer megpróbálom nyersen is.

2014. febr. 28. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!