Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ki mivel kezdte el a hozzátápl...

Ki mivel kezdte el a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Különböző véleményeket hallok. Van aki sárgarépát mond, van aki almát, van aki sütőtököt v krumplit.

Külföldön élek, nem tudom melyik ország nézeteire hagyatkozzam e kérdésben.



2014. febr. 28. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Én almával kezdtem :)
2014. febr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Frissen reszelt alma leve kiskanállal.

5 hónapos volt.

Unokatesómék Németországban élnek, ott is szült, és ott tudom hogy a répát kapják először a gyerekek. Ő mégis almád adott, a répa nagyon foghat, és ízesítés nélkül nem olyan jó...

Másodiknak barackot, harmadiknak krumplit adtam.

2014. febr. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
őszibarackos bébiétellel. nálunk is megoszlottaka vélemények. a gyerekorvos szerint krumpli+zöldség alapú főzelékkel kell ebédre, a védőnő szerint gyümölccsel uzsira. én ez utóbbit választottam, mert a főzeléket nem nyelte le... de nagyon hamar kombináltam, kb egy hét múlva (nem mindkettőt, hanem egyik nap egyike, másik nap másik "fajtát" kapott)
2014. febr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Alma levével vagy őszibarack levével (üveges bébiital, bébiétel)kezd.
2014. febr. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ahogy látom tényleg mindenki másként csinálja és nagy baj nincs egyikből sem. Szóval akkor mindegy, hogy zöldséggel vagy gyümölccsel kezdek végülis. Köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 28. 10:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Pont a minap mesélte a barátnőm, hogy Angliában a védőnők azt javasolják, hogy zöldségge lkezdjék a hozzátáplálást, mert az nem annyira édes, viszont ha gyümölccsel kezdik, akkor utána nehezebben fogja elfogadni a zöldséget, ami nem annyira finom. Én amúgy almának a levével kezdtem.
2014. febr. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Reszelt almával.
2014. febr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a fiam már 3 hósan kapott almalevet, utána almát, előtte 2 hósan baracklevet mert szorulása volt. most 4 hósan kezdtük rendesen a hozzátáplálást. az orvos azt javasolta hogy egy bébiételt 3 napig adjak neki, addig is lehet felhasználni. amit eddig adtam neki: répafőzelék, őszibarack, krumpli, sárgabarack, zöldborsó, holnapig még alma. aztán majd sütőtök, cukkíni, szilva. azután adom majd neki a vegyes főzelékeket, hátha ki tudunk váltani egy étkezést vele. utána megint kóstoltatok majd. mellette kapja uzsonnára a tejpépet amivel egy étkezést ki is váltottunk.
2014. febr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4hósan kapott először alma levet de az meghajtotta igy váltanunk kellett és jött a sárga répa. almát egészen 6hónapos korig nem tudtam neki adni mert mindig meghajtotta.
2014. febr. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
12:59-es vagyok. nekem még azt mondta a védőnő hogy ha hajtósat adok neki akkor utána fogósat adjak hogy ne terhelje meg a hasát. de eddig szerencsém volt, talán a krumpli meg a sárgabarack ami miatt változott a kaki de nem volt más probléma. eszik szépen mindent a fiam. pedig az a répafőzelék valami borzalmas volt :D meg még annyit variáltam a kóstoltatáson hogy egy zöldség, egy gyümölcs, hogy ne mindig csak ízetlent vagy csak édeset egyen.
2014. febr. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!