Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Aki 5,5-6 hósan kezdte a...

Aki 5,5-6 hósan kezdte a hozzátáplálást mikor kezdett el főzeléket adni, mikor kezdte el a második étkezést is kiváltani?

Figyelt kérdés
Köszönöm

2012. aug. 3. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi 6 hósan kezdtünk, egyenlőre csak 10óraira kap gyümit a babám. Hét hós lesz mikor jön a védőnéni, azt mondta akkor majd megbeszéljük a főzeléket.
2012. aug. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lányom tápszeres,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást és annyira vevő volt rá,hogy 6 hónapos korára már az ebéd és az uzsonna is ki volt váltva.Ő 4 hónapos korától átállt a 4x-i étkezésre,tehát tízórai sosem volt.Mai napig reggel és este tápszert kap,ebédre kb. 2 hónapja azt eszi amit mi,délután meg tejpép volt idáig gyümölcspürével,vagy joghurt,banán,de most már kap kenyeret is vajjal,felvágottal.Ma 1 éves.
2012. aug. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát az én kicsi lányom tegnap volt 6 hós és mi már 2 hónapja eszegetünk mást is a cicin kívül!Nálunk ez úgy ment,h megkóstolta a 3. héten a banánt és bevágott másfél banánt uzsira!!!Amúgy az első kóstolásunk barack volt és kapásból egy egészet megevett és utána nem kért cicit!De a szakkönyvek szerint 1 hét alatt lehet kiváltani fokozatosan egy étkezést és az új ízek bevezetésénél 3 napnak kéne eltelni,de én személy szerint ezt nem alkalmazom!Azt adok neki amit kér és annyit amennyit kér.De én a helyedben nem követném a példámat,mert tuti engem is meg fognak kövezni itt!!!A főzeléket pedig én úgy tudom,h a gyümölcsök után lehet bevezetni.Alma,barack után és elsőnek a krumplival kell kezdeni!Bár az én lányom se a krumplit,se az almát nem eszi meg!Én azt mondom bízz az ösztöneidben és a babádéban!De az egy hetet érdemes megvárni a kiváltásokkal!
2012. aug. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi 5,5 hósan kezdtük gyümölcsökkel (almalé, őszilé, almapüré, őszipüré). 6,5 hósan kapott burgonyapürét, majd sütőtökpürét, sárgarépapürét. Nagyon lassan haladtunk, végül pont amikor csirkét is kapott, 8,5 hósan, akkor váltottuk ki az első szopit. Aztán "belendült": és két-két hét múlva elhagyott még két szopit.
2012. aug. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
tápszeresek vagyunk, négyhótól kap ebédre gyümit vagy főzeléket, ma voltunk a védőnőnél aki azt mondta most már adhatjuk az uzsit is, tehát délután gyümölcsöt, most tölti be az ötödik hót.
2012. aug. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

6,5 hós a babám, 3 hete eszik gyümit tízóraira, rengeteget megeszik, de így is mindig kér szopit utána.

Nem tudom így elkezdhetem-e a főzeléket ill. ebédidőkor is kóstoltatni?

2012. aug. 3. 14:46
 7/7 anonim ***** válasza:

A gyümi nem laktató,én mindig tejpépbe kevertem a gyümölcspürét és ezt kapta uzsonnára.

Nyugodtan kezd el a főzelékeket kóstoltatni.

2012. aug. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!