Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ki mikor kezdte a hozzátáplálást?

Ki mikor kezdte a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kisfiam, kizárólag anyatejes. Mintha mostanában csökkenne a tejem. Havi szinten több mint 1 kg-ot hízott, a súlya rendben van. Meztelenül: 5420 gr (mai mérés)

Viszont az étkezéseknél mintha mindig éhes maradna. Egy evésre keveset eszik. 3 óránként eszik általában, éjszaka valamikor több óra is kimarad, ha nem kel, én nem szoktam keltegetni. Kell-e aggódnom, hogy éhezik a gyerek (zöld széklet, amikor többet eszik, akkor sárgásabb) vagy csak a havi hízással törődjek? Érdemes-e ebben a korban mást is megpróbálni? A tápszer nagyon nem ízlett neki, ki is jött belőle. Valamikor az anyatej is, sokszor van, hogy sokat bukik. Más tápszert próbáljak, vagy pürét, gyümölcslevet, nem tudom, hogy mik a lehetőségek..?



2013. ápr. 1. 22:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
75%

Hozzátáplálni 4 hónapos kor előtt nem lehet, az emésztőrendszerük nem alkalmas rá. ! hónaposan általában a tápszeres babákat kezdik hozzátáplálni, ha kizárólag anyatejes, akkor 6 hónapos korig elég csak az anyatej. Nekem mind a két babám anyatejes volt, 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást.

Nem hiszem, hogy éhes maradna a babád, akkor nem 3 óránként enne, hanem gyakrabban kérné. Egyébként miből gondolod, hogy keveset eszik?

Nem kell állandóan méregetni, elég havonta. Ha van tejed, én nem adnék neki tápszert.

2013. ápr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Kerria ***** válasza:
3 hónaposan kellett terápiás céllal, sajnos addigra már semmi tejem nem volt, és a tápszerek nagyon durván megfogták a székletét :( Rengeteget kipróbáltunk, váltottunk és váltottunk, aztán végre a hozzátáplálás és az egyik táp végre eredményessé tette a kakilását, addig csak szélcsővel ment :(
2013. ápr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
0%
4 hónaposan
2013. ápr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposan kezdtük, anyatejes. Most kezd mennyiségeket enni, most múlt 8 hónapos. Eddig nem nagyon hízott, nem aggódtam, nem sírt, nem éhezett, nem kért többször. Idő kellett neki. Elkezdett hízni szépen.

Nem hinném, hogy el kellene kezdenetek. Miből gondolod, hogy kevesebb a tejed? Meg hogy éhes?

Ne adj neki tápszert szerintem, hiszen van tejed. Nem is értem. Nem kell aggódnod, de ez az én véleményem.

2013. ápr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
4 hónaposan,anyatejes
2013. ápr. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Kevesebb. Tudom. Mivel nem eszik annyit a baba.

Neki 3 hónaposan egy evésnél nem 60 grammot kéne enni.

Miközben eszik látom, hogy kevesebb, nyomogatom a mellemet, és kb. 5 perc után már nem jön semmi belőle.

Most kipróbáltam azt, hogy gyakrabban etetem.

2013. ápr. 1. 23:12
 7/26 A kérdező kommentje:

Éhes a baba, evés után sír. Közben is, mert érzi, hogy kevés.


Egyáltalán nem akartam tápszert, de félek, hogy nem elég a tejem.

2013. ápr. 1. 23:14
 8/26 A kérdező kommentje:

De nem az a gond, hogy nincs tejem, hanem, hogy nem elég.

És ha nem elég, akkor a baba éhes marad.

2013. ápr. 1. 23:16
 9/26 A kérdező kommentje:

Mi mindig mértük, éjjel-nappal, tudom ,ez abnormális, de mivel korábban jött egy kicsit, kicsit kevesebb volt a súlya a normál babáéknál a kórházban rászoktattak, azóta is mérjük. Onnan tudom, hogy eddig 100 grammokat megevett, de mostanában elég "rosszul" eszik, és kaja után sír, enne még.


Szerintem enne ő óránként is. :)

2013. ápr. 1. 23:17
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Pakolászd a cicire amikor csak tudod, ha kell óránként, működjön a dolog teljes kapacitáson! ;-D És igyál rengeteg folyadékot, ha volt eddig tejcid rendesen akkor szerintem vissza lehet hozni! És az is fontos hogy nagyon akarj szoptatni! Nagyon sokat számít hogy mi játszódik fejben, koncentrálj rá :).
2013. ápr. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!