Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan etessem meg vele a...

Hogyan etessem meg vele a gyümölcsöket?

Figyelt kérdés
Két éves kisfiam, eddig mindent megevett, de mostanában (kb. három hónapja) semmilyen gyümölcsöt, főzeléket, zöldséget, húsokat nem hajlandó megenni. Órákig kell könyörögnöm már egy falatért is. És sajnos szükség lenne rá, mert mostanában folyamatosan beteg. Kérlek mondjatok trükköket, módszereket, mert úgy érzem kudarcot vallottam, már mindent kipróbáltam, ha nem kívántam, akkor is nyers zöldséget, gyümölcsöt ettem előtte, hátha megkívánja, de semmi. Vitaminkészítményt szed, de jobban örülnék, ha nem csak kenyéren és tejen, meg levesen élne! Segítsetek!
2014. márc. 1. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Ès akkor mit eszik?


ìrd össze, hogy mikor mit eszik(minden falatot), és nézd végig, mikor is kellene neki a gyümölcsöt, zöldséget ennie.

Kicsit, úgy érzem, hogy más dolgokat meg kap helyette, és így nem igazán akar olyat enni ami nem a fogára való.


Reggelizzen , itt a kár lehet neki banános, epres, tejet adni, amit bele turmixolsz. Aztán ha nagyon éhes ehet délelött banánt, gyümölcsöt, ha nem akarja megenni akkor nem éhes. Ha ekkor túrorudit, joghurtot, kiflit, tejszeletet adsz neki az már eltelitit délutánig.

Ha csak gyümölcsöt evett(és nem túl sokat) akkor délben éhe lesz. Akkor már mehet neki a fözelélek, levesböl zöldség stb... Ha nem eszi meg éhes marad.

Délután megint jöhetnek a gyümölcsök, ha nem akarja nagyon megenni, akkor natur joghurtba turmixold bele neki egy kis cukorral. A baj a gyümölcs joghurttal, hogy általában nem friss gyümölcsöt tartalmaz, vagy aroma is van benne, és tömérdek cukor.

Aztán este, paradicsom, uborka, paprika az asztalra...

Nalunk csak minden másnap van uborka vagy paradicsom, mert a lányaim meg csak azt akarják enni.

2014. márc. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Levesbe elég sok zöldségfélét bele lehet csempészni. Én szoktam krémleveset főzni, azt szinte bármiből lehet. Az én lányom meg sokszor csak gyümölcsöt enne. Vacsorára úgy eszi meg egy kis szelet kenyér felét, hogy megmondom neki, csak akkor kap kakaót és nézhet utána mesét, ha megeszi az egyik kenyeret (2 fél szelet van a tányérjában). Eleinte volt, hogy nem ette meg, akkor vizet vagy tejet kapott, és nem volt aznap tévézés.
2014. márc. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Reggelire általában tejet/kakaót iszik, plusz szendvics, virsli, vagy gabonapehely, mindig a tányérjára vágom a zöldséget, gyümölcsöt hozzá, de nem eszi meg, csak kidobálja a a tányér mellé. Zöldséget a levesből csak néha a sárgarépát eszi meg, inkább éhesen nyafog. A rizibizit megeszi, abba próbálok mindig répát, borsót, kukoricát tenni, azt általában megeszi. Néha alma, banán, de ezt sem eszi minden nap, van hogy csak egy héten egyszer.
2014. márc. 1. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!