Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 8,5 hónapos a kislányom,...

8,5 hónapos a kislányom, evési problémákkal küzdünk, valaki tud tanácsot adni?

Figyelt kérdés
5,5 hónaposan megkezdtük a hozzátáplálást (alma, barack, szilva, sütőtök, krumpli, sárgarépa, később banán). 2 hétig minden ment szépen, majd egyszercsak elkezdett hányni, ügyeleten azt mondták vírust kapott el, adtunk neki Normaflort, semmi más tünete nem volt. 1 hét múlva megint hányt, megint ügyelet, kapott Protexint, azt mondták egyenlőre csak szoptassam még meggyógyul. Két hétig minden rendbe volt, elfogyott a gyógyszer, megint hányás. Akkor már ételallergiára és refluxra gyanakodott a háziorvos, közben a széklettenyésztés negatív. Kerestünk gasztroenterológust, azt mondta refluxos és tejérzékeny, kapott Nutritont és én tejmentes diétán vagyok. Ez idő alatt semmit nem fogadott el az anyatejen kívül. 3 hét tünetmentes időszak, majd ismét hányás, irány a kórház, ahol kiderült rota vírus. Most ott tartunk hogy 2 hét múlva 9 hónapos és nem akar megenni nagyon semmit. Üveges, pépes bébiételt nem fogadja el, amikkel kezdtük a hozzátáplálást azokat sem. Semmi főtt ételt, zöldséget, gyümölcsöt nem eszik meg. Mindenféleképp próbálkoztunk, még a kórházban is próbáltak volna segíteni, anyatejjel kevertük, cumisüvegbe tettük, más próbálta etetni, darabosan, ölbe vettük, de semmi nem használ, elfordítja a fejét, zárja a száját, kiköpi az ételt. Még az orvosok sem tudtak segíteni. Amit megeszik ha kedve van: párizsis kenyér, májkrémes kenyér, pogácsa, keksz (tudom nem ehetné, de mást nem fogad el, még a tápszert sem). Akár milyen éhes akkor sem fogad el nagyon semmit. Biztos az rögzült benne ha eszik akkor hányni fog. Valakinek van valami tanácsa esetleg?
2014. márc. 6. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt egye amit szeret és amitől nem lesz baja. Kicsit döcögve megy a hozzátáplálás, de ne csüggedj mert majd fog menni minden! Amit szeret ahhoz keverjétek amit amúgy nem fogad el. Esetleg párizsira tehetnél egy kis pépet. Persze nem "szabad" cukrosat meg stb. adni, de én azért próbálkoznék a cukros ételekkel, cukrozott gyümölcspépekkel. Májkrémbe is lehetne keverni gyümölcsöt, persze nem guszta, de ha így megenné akkor megéri. És napról napra kevesebb májkrém lenne benne és több a gyümölcs/zöldség. Pogácsára is lehetne kenni lekvárt, pépet. Kekszből is többféle ízűt vegyél, hogy azt is szokja meg, hogy keksz mind, de más ízű. Ami még sokat segít ha együtt esztek vele, ha látja ti is jó ízűen eszitek amit neki adtok, ne erőltessétek, de lássa milyen nagy élvezettel esztek hátha kérni fog ő is. Kisfiam volt válogatós, de ő szopizni egyáltalán soha nem akart, tápszert nagy nehezen megette üvegből, de abból is csak minimum mennyiséget, és mi elég korán hozzátápláltuk mert azt elfogadta. 3 éves volt nem rég, 2 évesen került bölcsibe ott mindent megeszik kivéve a tejet nem issza meg, de mindent megeszik megiszik, itthon pedig mindenért könyörögni kell. (Nekünk csak ennyi problémánk volt, de remélem picit tudtam segíteni)
2014. márc. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy különböző hőfokon próbáljad neki adni az ételeket, mert lehet melegen nem kell vagy hidegen nem fogadja el. Különböző állagúakat is próbálj, reszelve, darálva, egyben, kockázva, tök gyalun le reszelve, üvegreszelőn reszelve, maci alakú, szív alakú stb.
2014. márc. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megfogható méretű gyümölccsel, zöldséggel próbálkoztatok?
2014. márc. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Vidd el kineziológushoz, hogy ezt az óriási félelmet, blokkot feloldja benne. Pesten tudok egy jót.
2014. márc. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

banán?hús? az enyémnek ez a 2 favoritja van, de komolyan. akármit elutasít, de ezt a 2 dolgot soha :-D

párizsi és társaival én várnék, nátriumnitrittel tartósítják a húskészítményeket, amiket a gyerekek 2-3 éves korukig nem tudnak lebontani, mert nincs meg hozzá az enzimük.főleg, ha így indul neki a hozzátáplálás. kenyérfalatkák zöldségkrémmel (cukkini, padlizsán..stb), bio virsli (dm), zöldségfelfújt (recept kismamablog), banán-, körte-turmix rizstejből, bundáskenyér, tükörtojás...stb,

A másik, hogy ne erőltesd, ne várj el tőle semmit, minden gyerek más ütemben eszik. az enyém is igazán később kezdett megbarátkozni az ételekkel. ismerek olyat, akinek a fia 13 hós koráig semmit nem fogadott el az anyatejen kívűl. igen extrém, de nem fogadta el, az anya kivárta és ma szépen eszik. ne add fel, próbálkozz szelíden, de bízz benne!

2014. márc. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, próbálkoztam már hogy ő fogja meg az ételt, de inkább ledobálja a földre. Banánnak ha megérzi az illatát már fintorog.

A zöldségkrémeket ki fogom próbálni kenyérrel, eszembe sem jutottak, köszönöm! Mondjuk most épp jön fölül a foga, ez is rátesz egy lapáttal, de majd megpróbálom, ha kibújt a foga egy 2-3 nap múlva.

2014. márc. 7. 08:56
 7/7 anonim ***** válasza:

1 vagyok: Még az jutott eszembe, hogy van ilyen rágó cumi amin egy kis háló van és ételt lehet beletenni. Gondolom ő is szívesen veszi a játékokat a szájába, talán így megtetszik neki az étel.

[link]

2014. márc. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!