Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7 hónapos kislányom elkezdett...

7 hónapos kislányom elkezdett kicsit fogyni. Kinek mennyit és mikor eszik az ilyen idős babája?

Figyelt kérdés
Pár napja áttértünk arra, hogy a hajnali evést kitoltuk fél6- háromnegyed 6 körülre, és ez egyben a reggeli. Ilyenkor körülbelül 140-150 tápszert eszik. 9 körül eszik 130-180 gram gyümölcsöt, mikor milyen kedve van. Délben főzelék, du 4 körül 180 tápszer, és este 7-fél 8 körül pedig ismét tápszer. Most így ugye 5x eszik, de eddig 6x evett. És most érzem rajta, hogy kicsit esik össze. Az arcocskája, lába... Szerintetek mit csináljak? Többet nem igazán akar enni, a 6ik étkezést meg nem tudom mikorra tudnám beiktatni úgy mint régen. Válaszotokat előre is köszönöm.

2014. jan. 23. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
A súlya is kevesebb? Nem lehet, hogy hosszra nőtt, és azért vékonyabb az arcocskája?
2014. jan. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyugi, bízz a babádban. Ha éhes lenne, többet enne, megtömni meg nem is lehet és nem is kell. A leírtak alapján nem eszik keveset, simán elég lehet neki...

Egy ötlet: nincs esetleg új mozgás, amit mostanában kezdett el? A nagymozgás-fejlődési ugrásoknál meg szokott torpanni a gyarapodás

2014. jan. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Súlyra nem tudom, érzésre kevesebb. Nem az, hogy nyúlt az arca, hanem hogy is mondjam, megpuhult mindene. Nem olyan masszív mint pl 1 hete. Nem tömöm, mert ha nem kell akkor nem adok neki többet mint amit igényel, csak félek hogy jobban összeesik. Most kezdett el igazán forogni, de nem gondolom, hogy emiatt ernyedt így el mindene. Mert attól sztem nem szabadna. Max nem hízik annyit, de fogynia nem kellene én úgy gondolom. Nem volt kövér mert a hosszra megvolt a súlyához. Nem tudom hogy nőtt-e maximum fél centit 3 hét alatt, mert 8án voltunk a 6 hónapos tanácsadáson ott volt 8140 gramm meg 70,5 cm. Szóval azóta még 3 hét sem telt el. Nem tudom mire gondoljak. Se sztem hiányzik neki az a 6ik étkezés.
2014. jan. 23. 10:27
 4/4 anonim válasza:

Lehet, hogy hiányzik a babának a 6. étkezés. Mint írod, csak pár napja kezdtétek elhagyni. Azt pedig tudjuk, hogy a diéta első jelei az arcon mutatkoznak.

Adj kevés időt neki, hogy megtanulhassa az új rendet. Ha ez egyes érkezéseknél már nem kér többet, akkor nincs hiánya.

Mint írod, forgolódni kezdett. Azzal simán ledolgozza magáról a grammokat. Új edzésprogramja van. Majd megtanul eleget enni hozzá.

2014. febr. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!