Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nyírfacukor: igen vagy nem?...

Nyírfacukor: igen vagy nem? Végső esetben mivel a legjobb édesíteni a gyerek teáját?

Figyelt kérdés
Lassan egy éves lesz a fiam, sajnos egy ideje nem nagyon issza a vizet (nem tudom miért, eddig elfogadta), így cukormentes gyümölcslevet kapott. Mivel ez elég drága gondoltam adok neki inkább teát, de nem itta meg "magában". Kicsi nyírfacukrot kevertem bele neki, úgy megivott kapásból 3 decit, viszont valószínűleg ettől enyhe hasmenése lett. A mai adagjába barnacukrot tettem, de nem tudom, hogy ezzel mennyit ártok neki. Mézet még nem szeretnék adni neki. Mit csináljak, maradjunk a gyümölcsleveknél, vagy erőltessem rá a vizet? (ha azzal kínálom inkább nem is iszik egész nap semmi... :( )

2014. márc. 11. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Semennyit nem ártasz, ha kevés cukrot adsz neki. A nyírfacukor kerülendő, pont a hasmenés miatt.


Nem tudom, milyen gyümölcslevet vettél neki, de abban is rengeteg cukor van, ami nem tartalmaz hozzáadott cukrot. Ugyanott vagy, sőt...

(Ha édesítőset vettél, az meg eleve felejtős, én magam sem innám meg.)

2014. márc. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Azért a cukor sem méreg, kis mértékben nyugodtan lehet adni neki. A nyírfacukor szerintem tökéletes, csak eleinte okoz pici hasmenést, amíg meg nem szokja.

Egyébként én is kerülöm a sima fehér cukrot, de ha valamit ízesíteni kell, nekünk is van itthon nyírfacukor, gyümölcscukor, és nádcukor. A nádat általában én használom a kávémba, neki gyümölccsel vagy nyírfával ízesítek.

2014. márc. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
A gyümölcscukor májkárosodást okozhat. (Az alma és a narancs nem fog.)
2014. márc. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

...és ha 100%-os, hozzáadott cukrot NEM tartalmazó, frissen préselt gyümölcslevet adnál neki, amit jól felhígitasz vízzel?


...egyébként a cukor nem méreg, csak akkor káros, ha nyakló nélkül vannak vele tömve a gyerekek.

2014. márc. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
A saját készítésű gy.lénél tudod, mi van benne, egyébként nem. Ha hoaszútávon nem akarsz aok cukrot adni, akkor csináld egyre hígabbra a teát, fokozatosan nem fogja észrevenni.
2014. márc. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

100%-os almalevet kapott, abban nincs cukor, illetve a DM-es babaüdítőket itta (szőlő-körte, alma-eper-málna), ahogy a címkéjét néztem az sem tartalmaz hozzáadott cukrot. Néztem ma ezeket a HIPP-es teagranulátumokat, de elborzasztott a címkéjük, így nem vettem neki, pedig azt azt hiszem nem kell édesíteni. A mai teájába csak egy minimális barna cukrot tettem, talán összesen 20ml-t ivott du. 2-ig, akkor "megkönyörültem" rajta, kapott a DM-es gyümiléből, meg is ivott egyből egy 150ml-es üveggel... Már úgy vagyok vele, hogy a bébiételekben is van/volt cukor, úgysem lehet kikerülni, így apránként majd fogok adni neki teát cukorral, néha próbálom majd apránként nyírfacukorral is keverni, hadd szokja.

Anyósomnak van gyümölcscentrifugája, ő úgysem használja, majd próbálok neki azzal itthon almalevet csinálni.

Köszi a válaszokat, hasznosak voltak!

2014. márc. 11. 18:17
 7/9 anonim ***** válasza:
24%

Gyümölcscentrifuga nélkül is lehet turmixgéppel, kevés vízzel összeturmixolod és leszűröd szűrőn vagy textilpelenkán.

A boltinak nagy hátránya, hogy hőkezelt.

Mi az, hogy a bébiételben úgyis van cukor, az enyém azt sem kapott, én főzök.

2014. márc. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Általában (az esetek 90%-ában) én főzök a gyerekre, de vannak helyzetek, amikor nem tudom mással megetetni, csak üveges bébiétellel. (Sokat utazunk, az autópályán pl. egyszerűbb előkapni egy üveges gyümölcsöt, vagy hűtést sem igénylő babajoghurtot, mint otthonról cipelni a főzeléket, amit se hűteni, se melegíteni nem tudok, stb., illetve ismerősöknél, vendégségben, akárhol nem fogok ilyesmivel pepecselni, ez van, szerintem sokan vagyunk így ezzel.)
2014. márc. 12. 10:47
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
Hát, szerintem nem lesz baja tőle, ha kevés cukrot teszel a teába. Az én kisfiam (13 hó) jól elvolt a vízzel, de a nagyobb lányom (2,5 éves) után most már ő is teát iszik. Napi 1 kannát főzök le nekik (ez kb. 1 liter), én ebbe 1 evőkanál cukrot teszek.
2014. márc. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!