Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Naponta hányszor adtok a...

Naponta hányszor adtok a babának "szilárd" ételt?

Figyelt kérdés
A kisfiam 5hónapos.. sajnos 2hónapos kora óta nem tudom szoptatni, így tápszert kap. 4hónapos korátol fokozatosan elkezdtük a hozzátáplálást.. nagyon szereti a pépeket.. :) jelenleg napi 2x adok neki, délelőtt fél üveg bébiételt, ( vagy turmixolok ) délután desszertes pépet. Az érdekelne, hogy ti hányszor és milyen mennyiséget adtok/tatok a picikéteknek? Tudom...minden baba más, csak kivácsiskodok, hogy nálatok milyen módszerek váltak be? :)
2014. márc. 14. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
napi 3x.10 hónapos..adhatsz neki főzit is ebédre és uzsira is.délelőtt gyümi.én így csináltam.a lényeg hogy napi fél liter tej/tápszer meglegyen :)
2014. márc. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
5hósan még 1x adtam neki más kaját a tápszeren kívül. 7 hós korától kapott napi 2x. Nekem így mondta a védőnőm.
2014. márc. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
5 hónapos korban kezdtem a hozzátáplálást, kb. egy hónap alatt váltottunk ki egy evést. Addig nem adtam többször, amíg teljesen ki nem váltottam az egyik evést, szóval amíg csak egy evés felét váltottam ki, addig nem adtam neki máskor is.
2014. márc. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
5,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, döcögősen, nyögvenyelősen, de pont azért, mert van még tejem bőven, hogy adhassak utána neki, de mire kevesebb lesz, addigra megszokja az új ízeket. Eőször uzsonnára kezdtem neki gyümölcspépeket adni, tényleg lassacskán, mert nehezen viseli az ujdonsgot, sokszor öklendezett, sőt hányt is tőle. Fokozatosan megszokta, talán meg is szerette ezt a kanalazós dolgot, mostanra megeszik 80-120 gr pépet is, amitől én már tapsikolok örömömben, majd még 50-70 mili tejet iszik rá. Amúgy se nagy étkű. Az uzsonna után 2 héttel, mivel addigra betöltötte a 6 hónapot, elkezdtem az ebédet húsos zöldséges főzelékekkel, szóval most 2x eszik szilárdat, de mellé/közben még kap tejet. Most az a cél, hogy ez a 2 étkezés kiváltson egy-egy tejes étkezést, addig én se megyek tovább, de a húsos zöldséges főziket még mindenképpen be akartam vezetni. Nekünk ez így most nagyon jó, látom, hogy ennyit most jól tolerál a babám is, és nekem is könnyű, szeretek kotyvasztani neki mindenféle pempőket :)
2014. márc. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) és nektek mennyi pép váltott ki egy étkezést? :) én most kb 100ml pèpet adok neki.. de ez ugye sürübb.. igy kb 2ora mulva adok neki tápszert :P
2014. márc. 14. 14:26
 6/6 Tica0121 ***** válasza:

8 hónapos a kicsim, elég változó, hogy hányszor kap szilárdat, mert most jönnek a fogai. Amikor nem fáj neki, akkor 3-4-szer is, de van olyan nap, hogy annyira fáj a foga, hogy csak a tápszert hajlandó megenni....

A mennyiség is elég változó, van, hogy 150-180 milinek megfelelő mennyiséget is megeszik, de van, hogy csak 30-at.

2014. márc. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!