Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37 hetesen hányszor kell...

37 hetesen hányszor kell mozognia a babának? Nagyon aggódom.

Figyelt kérdés
Alig mozog valamit, ebben a nagy hőségben...otthon vagyok szinte nem is megyek sehova..ilyen időben..de aggódom, mert csak enyhe mocorgásoat érzek a hasamban..mintha átaludná az egész napot! ugye nincs baja..el kéne mennem orvoshoz?
2013. júl. 28. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Olyan nincs, hogy KELL!!! Annyit mozog, amennyit akar, egyedül az lehetne gond, ha egyáltalán nem mozog semmit sem.
2013. júl. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
Evés után, a bal oldaladon feküdve, minimum 10szer kell mozognia. Ne aggódj, meleg van, ilyenkor neki sincs kedve mozgolódni.
2013. júl. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Ja, 1 órán belül, ez kimaradt.
2013. júl. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Igen, holnap el kellene menned orvoshoz.
2013. júl. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én babám evés után meg sem moccant a hasamban, ha kávét ittam vagy csokit ettem elaludt tőle. Szóval minden baba más. Ha iszol valami hideget, arra is felébredhet. Vagy fordulj egyik oldaladról a másikra. A biztonság kedvéért azért nézesd meg a babót, de nem hiszem, hogy baj lenne.
2013. júl. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem sosem mozogtak egy oran belul 10*. Ha mozog, rugdos, akkor nincs gond. Fel tudod ebrszteni? Picit mocorog, ha ovatosan megnyomkodod a hasad, rafekszel oldalt? Ha igen, es utana visszaalszik, nincs gond. De ha a vedonohoz el tudsz menni holnap, akkor megnezi a szivhangot.
2013. júl. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16%

Nekem volt olyan nap, hogy egész nap nem mozdult egyet sem. Szerintem kicsit eltúlozzák ezt a mozgás dolgot. Én például alapból nem is érzékelem, csak az intenzívebb mozgásokat. Szóval az is lehet, hogy mozog a baba, csak Te nem érzed.

Én is 37 hetes vagyok, de még sosem tapasztaltam olyat, amiről más kismamák írnak, hogy a bordáit megrúgta a baba, vagy fájdalmas lett volna bármilyen mozdulat.

2013. júl. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az első babámmal augusztus végére voltam kiírva, és amikor ilyen nagy melegek voltak, alig-alig moccant. De amit az egyik válaszoló írt, hogy óránként 10-szer, olyat sosem tapasztaltam.
2013. júl. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy ha megnyugtat, akkor menj csak be és egy nst-vel el lehet ezt intézni. Van, hogy nekem is alig mozog, aztán egyszer csak megindul és abba sem akarja hagyni :)

De valóban fel lehetne kelteni kicsit. Gondolom kitapasztaltad, hogy mire ébred fel :) Fagyi, süti, hideg innivaló, vagy piszkálgatni a pocakodat :) De szerintem csak nyugodj meg!

2013. júl. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem 37 hetesen már töltögetnem kellett az MRT nevű táblázatot(magzatmozgást regisztráló táblázat)amit a védőnőtől kaptam.Minden nap ugyan abban az időpontban le kellett feküdnöm a bal oldalamra,és nézni az időt,hogy mennyi idő alatt lesz meg a 10 mozgás..a legkisebb mozgások is számítanak!!A táblázat szerint,délután 5-től este fél11-ig meg kell lenni,mert ha nincs,akkor másnap reggel menni kell a Terhes ambulanciára,mert akkor van valami a babával.Nem hülyeségből kell már ilyenkor nézegetni minden nap a baba mozgását!!Ha neked megvan a 10 magzatmozgás minden délután,akkor nincs semmi baj :) Őt is megviseli ez a nagy meleg,hiába a pocakban van :)


3 hós baba anyukája

2013. júl. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!