Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Teljes kiőrlésű dolgokat...

Teljes kiőrlésű dolgokat mikortól szabad adni?

Figyelt kérdés
Egyik helyen azt olvasom, hogy védő hatású és eheti már a tk lisztből készült babakekszet a glutén bevezetésére is akár, a másik oldalon meg az áll, hogy csak 1 éves kor után. Ti mit tudtok erről? Nem használunk itthon fehér lisztet. Süthetem neki a babakekszet tk tönköly lisztből )4 hós, az új ajánlás szerint ekkor meg lehet kezdeni a glutén bevezetését, ezért kérdezem)? Bolti kekszet nem adok neki, több az adalékanyag, mint a lényeg. Itthon sütök/főzök magunknak is mindent, amit eszünk, ezért ezt ne ajánljátok, kérlek.
2014. márc. 17. 09:22
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én ezekkel vezettem be a glutént. Nálunk sincs itthon fehér liszt, abban semmi tápanyag nincs.

Vettem bioboltban kapható tönköly, zabkorpa és hasonló gabonaféléket és ezt adtam neki anyatejjel higítva, csak a főzelékébe belekeverve. Szerintem sokkal hasznosabb, mint az üres fehérlisz.

Én sem veszek babakekszet és semmit amiben cukor van. Fog ő még életében elég cukrot enni, felesleges már ilyen pici korban cukrot adni neki. Ráadásul, amíg nem tudom rendesen megmosni a fogát (és az csak 1-1,5 éves kor körül lesz), addig a cukor csak rontja a fogakat.

2014. márc. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!