Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti csináltok otthon bébikaját...

Ti csináltok otthon bébikaját 6 hónapos körüli babának? Hogyan?

Figyelt kérdés

Leírnátok lépésről lépésre, kérlek? Nem tudom, fel kell-e forralni vagy hasonló a gyümölcspépeket, hiszen az üvegesek hőkezelve vannak.

Nagyon köszi!


2014. márc. 26. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Az almát csak lereszelem, a banánt csak pépesítem, a meggyet, barackot stb. is, sosem hőkezelem hiszen akkor az értékes vitaminok elbomlanak.
2014. márc. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A hőkezelés a tartósítási eljárás része, a bolti azért van hőkezelve, hogy megölje a bacikat, mert a kaja hónapokig fog a polcon állni, tartósítószert meg nem tehetnek bele. Otthon, a friss, tiszta gyümölcsöt nem fogjuk hónapokra eltenni neki, azonnal eszegeti, ezért ezt nem kell hőkezelni. A friss mindig jobb, mint az üveges, pont a vitaminok miatt, de az üveges is jobb, mint a semmi vagy a rossz minőségű, nem friss, károsodott gyümölcs, zöldség, hús.
2014. márc. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az üvegessel semmit sem kell csinálnod, csak kinyitod és már adhatod is. A főzelékeket forró vízbe szoktam állítani üvegesen melegítés gyanánt, a gyümiket nem.

Én ritkán adok üvegest, inkább én főzök neki. Nem túl bonyolult. A már adható zöldségeket vízbe kockázod, megfőzöd, turmixolod, esetleg főzővízzel higítod. Többfélét is lehet kombinálni egymással, esetleg gyümölccsel is. Én a bébiételes üvegek alapján szoktam összekombinálni a belevalókat.

Sok sikert!

2014. márc. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A keményebb gyümiket almareszelőn lehet lereszelni(persze megpucolva). a banánt villával összetőrni. A főzelékeket meg úgy hogy mindig krumplival variálom hiszen az sűriti be majd ha megfőttek a hozzávalók akkor botmixerrel lepépesíteni én szinte sose veszek bolti bébiételt mert már láttam hogyan készülnek valójában......
2014. márc. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is pont úgy készítem mint az utolsó válaszoló. Kedves utolsó, leírnád hogy készítik az üvegest? Kíváncsi lennék rá.
2014. márc. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!