Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett kismamák,...

Veszélyeztetett kismamák, akik egész nap otthon vagytok, mit csináltok?

Figyelt kérdés
20 hetes vagyok. Hónapok óta itthon vagyok, minimális lehetőségem van mozogni. Néha elmegyek boltba (heti 2-3x 10-15 percre, mert itt van a ház mellett), minden nap főzök valamit. Sokat pihenek, ücsörgök a székben, fekszem. Elolvastam egy vastag regényt, sorozatot nézek, itt lógok, kérdéseket-válaszokat olvasok, stb. De már megőrülök. A családom messze él, minden nap beszélünk telefonon, de egy idő után mondanivaló sincs ennyi. Barátok dolgoznak, 2 hetente egyszer találkozunk hétvégén. A párom szorgalmasan dolgozik, estére hazaér, de nem várhatom el, hogy szórakoztasson. Megnézünk együtt egy filmet, stb. Ti mit csináltok? Nincs valami ötletetek?
2013. jún. 18. 07:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért vagy veszélyeztetett?

Én is az voltam a 16.hétig,szörnyű volt.

Nekem is Tv,olvasás,1x1 nagyobb séta.Az volt a szerencsém,h a másik munkahelyem egy edzőterem volt,ahova 3 órákra betudtam menni dolgozni (ülőmunka).Fokozatosan elkezdtem erősíteni futópadon (gyalóglás).Most már eljárkálok 2-3 hete kismamajógára is,ott lehet ismerkedni.

2013. jún. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én kezdetektől a végéog veszélyeztetet voltam, 3-as ikrekkel.

Feküdtem, feküdtem, feküdtem.....

Olvastam, TV-tem, aludtam, vagy csak zenét halgattam és álmodoztam a jövőről. :)

Nyugi ki lehet bírni. Pihenj, mert ha megszületik a baba pöröghetsz ezerrel.

2013. jún. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, nem hiszed el, de most ki kell élvezni a nyugodt pillanatokat, órákat, amiket magaddal foglalkozhatsz. Ez az utolsó lehetőséged. Én is végig itthon voltam, míg terhes voltam, de nem unatkoztam. Háztartás, hetente kórház, az egy fél napos program volt. Lelkileg felkészülni a babára. Sosem éreztem, hogy baj lenne, hogy sok időm van. Nem is értékeltem mondjuk. Mikor megszületett a fiam, egy kicsit ki is borultam, mikor hazajöttünk. Már a kórházban is nagyon fáradt voltam, itthon még annyit sem tudtam aludni. Stresszes voltam stb, de belejöttem. Az első hónapok, míg összeszoktok kemények lesznek, ezért jó, hogy most van lehetőséged felkészülni, pihenni, magaddal törődni. Hidd el! Ezek a hónapok, soha többé nem térnek vissza! Boldog babavárást!
2013. jún. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

22 hetes vagyok, két hete vagyok itthon :) szerencsére bajom nincs, nem azért kellett itthon maradni, így pakolászni tudok, amennyit elbír a testem, meg tenni-venni, hát én egyelőre nagyon élvezem :) lassan megyünk nyaralni, aztán vásárlásokat tervezek, olvasok, megyek anyuékhoz néha, nyaralás után szinte mindig ott leszek.

főzni is szoktam, sok sorozatot nézek, azokat amúgy is nagyon szeretem. tanulok is. persze amit tudok, fekve csinálok, pl. a netezést, és általában ebéd után szundítok is egyet!

szerintem ez az idő jó pl. nyelvtanulásra, vagy annak a szinten tartására, illetve barátnőket is lehet áthívni egy.egy kávéra.

2013. jún. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok veszélyeztetett, ezért az én helyzetem azért jobb, mert legalább végezhetek fizikai munkát. Itthon vagyok az első pillanattól kezdve, épp felújítunk, így szinte állandóan takarítok, elrendezem a kertet (fűnyírás, veteményes...stb) és persze én is rengeteget pihenek
2013. jún. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Veszélyeztetett vagyok de lábpócolás,sok pihenés mellett azért mozognom,házimunkát csinálnom szabad.Van egy 4 éve nagyom délelőtt házimunka,esetleg bolt vagy más teendő,játszótér,délután alszunk,netezek,olvasok(már nem egy hanem vagy 20 regényt kiolvastam,filmeket,sorozatokat nézek,régebbieket,Kandász Andrea Szülőszobáját,nagynak mesélek,játszunk,este apával közös program,vacsi,majd kettesben filmezünk,7végén kirándulás stb
2013. jún. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!