Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Holnap pörköltöt szeretnék...

Holnap pörköltöt szeretnék készíteni majdnem 7 hónapos babámnak csirkemellből. Hagymát paradicsomot már kapott ételben, paprikát még ugyan nem, de azzal se hiszem hogy gond lesz, tehetek e bele viszont picike pirospaprikát neki?

Figyelt kérdés
Természetesen "baba szájíz" szerint készítem, kevesebb fűszerezéssel.
2014. ápr. 1. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Én a fiamnak 7 hónaposan még nem mertem adni semmilyen fűszert. Igaz, hogy akkor még pörköltet sem adtam neki. Mikor kezdted a hozzátáplálást? Anyatejes vagy tápszeres volt?
2014. ápr. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Persze tehetsz bele
2014. ápr. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Én 7 hónaposnak még semmilyen formában nem adnék pörköltet, akár tápszeres, akár anyatejes. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok egy paraanya, nem nagyon izgultam túl a hozzátáplálást, de ezt még nem kellene. Nem kellenek még neki a fűszerek, sem a pirospaprika. Persze Te tudod, de korai még.
2014. ápr. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Hat a pörkölt kicsit korai egy ekkora gyereknek. Csak sima főtt húst adj neki, nem kell meg variálni,
2014. ápr. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak anyatejes jelenleg is, 5,5 hónaposan kezdtük először gyümikkel uzsonnára, majd 6 hónaposan az ebédet kezdtük zöldségekkel húsosan, mostmár egész szép menüket, főziket eszik meg nagyon jó ízzel, sokkal jobban is szereti a húsos zöldséges ételeket, főzelékeket, mint a délutáni gyümölcsös kajákat. Reggelire, vacsira anyatejet kap, és ebéd után is megkínálom még.
2014. ápr. 1. 12:32
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Én sem adnék még pörköltet a fiamnak, főleg nem pirospaprikával. Könnyen kiütheti a bőrüket és bánthatja a gyomrukat, epéjüket, nem kockáztatok. Nem éri meg nekem egy hasfájós este azt, hogy elmondhassam már ezt is adtam a babámnak. Egyébként én sem vagyok paramami, 4 hónaposan elkezdtük mi is a hozzátáplálást, de azért a fokozatosságot betartottuk.
2014. ápr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Anyatejes babáddal szerintem vigyázz! Ne adj még neki paprikás pörköltet, nemcsak a paprika miatt. hanem mert zsíros, sós. Menjen husi egy kis főzelékkel. Biztosan van még olyan zöldség, amit nem kóstolt. Meg egyébként sem kell attól tartani, hogy uncsi nekik az a néhány már ismert íz.
2014. ápr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
22%

Minden ismerősömnek,aki korán fűszerezte a gyereke ételét és nagyon fűszeresen eteti a gyerekét,a gyerek gyomorérzékeny lett.A legjobban fűszerező barátnőm 17 éves lányát most műtötték gyomorfekéllyel.De nem érti meg,hogy ettől ettől lett.Én a főztjét meg sem bírom enni,annyira agyon van fűszerezve.


Van a Csecsemők szakácskönyve című nagyon jó kis könyv,én mikor az enyém 7 hónapos volt,abból főztem.Hozzá lehet jutni,én is antikváriumban vettem meg és láttam azóta is.

2014. ápr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
17%

Nem akarok bunkó lenne, de gondolom nagyon örülsz neki, hogy elsö hónapokban sikerült szoptatnod, és csak anyatejet kapott.

Tudod miért fontos a szoptatás vagy csak azért szoptattad mert mindenki azt mondja, hogy kell? Ha tudod miért akkor tudatosan azt akartad, hogy olyan természetes táplálékot kapjon amit a gyomra könnyen lebont és felszívodik. Ami kíméli a gyomrát, ami természetes.

Miért rontod ezt el? Miért nem lehet néhány hónapot várni ezekkel az ételekkel? A gyomor születéskor még semmilyen lebontó baktériumot nem tartalmaz, így minden egyes ételhez a gyomornak hozzá kell szoknia, megfelelö nyálkahártyának baktérium florának ki kell alakulnia. Ennyi idösen rengeteg dolog kezdthet kialakulni a nem megfelelö táplálkozástól. Pl alergia vagy akár komolyabb gyomor, bél problémák már most elkezdhetnek kialakulni. Az nem azt jelnti, hogy rögtön véreset hány, de ez már a kezdet lehet egy hosszú folyamatnak aminek a végén pl 30 évesen gyomorfekélyt kap. Ès ennek az alapjait már bébi korban lelelhte rakni.


Èn nem eröltettem ezeket a dolgokat. Egyszeröen 1 éves korig csak baba ételt föztem. 1 éves kor felett pedig elkezdtem keverni a bébiételt és a mienket, és így kb 1,5 éves korra mindent ettek amit mi.

Habár én eleve pörköltet sem nagyon fözök vagy akkor is elég kevés füszerrel, meg olajjal.

2014. ápr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!