Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Egy éves kor után tényleg...

Egy éves kor után tényleg mindent?

Figyelt kérdés

nyilván nem az allergénekre gondolok(olajos magvak,méz,bogyós gyümölcs)-de tényleg bátran adhatok neki mindent?

idáig mindent natur adtam a babámnak-most 10 hónapos-még sót sem.kipróbáltam egyszer a hagymaféléket,petrezselymet,kaprot-de semmi mást.most akkor nem kellene fokozatosan adni ezeket is?


2014. jún. 3. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindent fokozatosan adsz, még 10 évesen sem fog minden félét enni:)

Add azt amit ti esztek!


Pl. Ha ma pörkölt van nálatok tésztával, akkor főzz meg mondjuk egy cukkinit, s ahoz tegyél neki 2 evőkanál tésztát, egy evőkanál pörköltet, turmixold, és kész!


Ha holna lecsó lesz? Főzz ki neki egy kis rizst, turmixold a lecsóval, és kész.


Ha húsleves van, a zöldségből, zellerből, répából, karfiolból, húsból turmixolj!

Ha borsó, zöldbab, tök, burgonya, finom főzelék, kelkáposzta főzelék van pölkölttel, sült hússal, akkor abból is turmixolhatsz neki!

2014. jún. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
első jól írja, 1 évesen simán adhatod neki azt amit ti esztek... ne haragudj nem értem sót miért nem tettél bele neki a főzelékébe... ismered a mesét a királyról és a lányáról "úgy szeretem édesapámat mint az emberek a sót" só nélkül minden barom ízetlen... természetesen nem agyonsózva adtam én se a lányomnak a főzelékeket, de egy picit mindig tettem bele, hogy finom legyen... :) és nem bántásként írom, de nyugodtan tegyél bele neki sót is, semmi baja nem lesz tőle :) mivel 10 hónapos 2 hónap alatt szépen szoktasd hozzá a ti kajátokhoz... és nem kell neki külön főzőcskézni :)
2014. jún. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal.
2014. jún. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az előttem szólók jól írták csak annyit tennék hozzá, hogy ha nagyon lassan haladtok majd az átállással ne keseredj el. Az én kisfiam 16 hónapos és bár mindenből tudok neki adni amit mi eszünk de csak úgy, hogy még mindig egy kis krumplival keverem neki, úgy ahogy van nem hajlandó megenni.
2014. jún. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én leszek az ellenzék. Valamennyire tartottam a fokozatosság elvét később is. Azért mert elmúlt 1 éves még nem változik meg egyik napról a másikra a gyomra. Az enyémek 1,5 éves koruk körül álltak át a mi kosztunkra. Gombát, mákot szintén nem adtam csak 2 éves koruk körül.
2014. jún. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

nekem nem gond a külön főzöcskézés-és amit mi ettünk,azt hasonlóan készitettem neki is-fűszer nélkül.mindent megeszik,még soha nem tolt el semmit-ezért gondoltam,hogy várok a fűszerekkel-ha igy is jóizűen eszi.a húslevest is adtam,csak kivettem belőle-és magunknak utána tettem a borsot,vegetát,piros aranyat..stb.főzeléket is adom-abba pl a tejfölt nagyon szereti

2014. jún. 3. 20:25
 7/7 anonim ***** válasza:
A "kutatasok" jelenlegi allasa szerint 3 eves korig kellene kulon fozni a gyereknek, kiveve akkor, ha magatoknak sem foztok fuszeresen. De ugye ez relativ, pl en azt mondom, hogy a leves tul sos, de a ferjemnek meg iztelen. Fokozatossag elvet be lehet am tartani, nem mindent razuditani. Akkor sincs gond, ha valamit nem kap meg 1 evesen, hanem csak 2 evesen, nem marad le semmirol, sok sok eve van meg :)
2014. jún. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!