Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6-12 hó között hogyan alakult...

6-12 hó között hogyan alakult az étkezésetek? Mikor lett egy-egy étkezés kiváltva, meddig szopizott?

Figyelt kérdés
Minden tapasztalat érdekel. Én lassan haladnék, de a kisfiam kis bélpoklos, nagyon jó étvággyal eszik, nem is hiányzik neki a cici, csak este. Nem akarok túl gyorsan haladni, meséljetek, ti hogy csináltátok?
2014. jún. 13. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is nagyon jó étvágyú a kezdetektől. 6 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt. Aztán remekül haladtunk a hozzátáplálással, én sem akartam siettetni, de nagyon figyeltem a jelzéseit, és egy idő után mAr nem igényelte az óvatoskodást. Rákapcsolt, 1 éves korára pedig már minden étkezést kiváltottunk. Most 14 hónapos, még a nappali alvás előtt és este/éjjel szopizik. Egyébként pedig már teljesen a mi ételeinket eszi borsozás nélkül. A hozzátáplálási táblázatokat követtem, többnyire minden elfogadott, nem válogatós. Az aprómagvasokat és a mézet még nem kóstolta, azokkal várok még. A tejtermékeket pedig a tejallergiája miatt nem eheti, de ősszel lesz tejterhelés, remélem, addigra kinövi, és akkor hajrá! Addig növényi tejjel, tejszínnel főzök.
2014. jún. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én lányom is egy kis zabagép! :)

5,5 hónaposan kezdett almát kóstolgatni. Az első fintorok után néhány nappal képes volt egy egész almát megenni.

Mikor kezdtük a főzelékeket, volt egy kis döcögés, mert akkor kicsit torokfájós volt, és nem igazán csúszott neki semmi, max az üveges babakaja. Mikor meggyógyult, elkezdtem adni neki husit is. Na azóta nincs megállás... Nagyon jó étvágya van. Nagyon hamar megevett egy egész adag (néha több) főzeléket ebédre is, meg vacsira is.

Persze ebéd után nem is igazán igényelte a cicit, úgyhogy úgy alakítottam, hogy ebéd után 1-1,5 órával megszoptatom, és úgy megy delelni.

Most ott tartunk, hogy 8 hónapos, reggel cicivel ébred. Délelőtt 9-fél 10 körül gyümölcs, 12 körül főzelék, fél 2-2 körül cici, aztán alvás, ébredés után megint cici ebben a melegben (merthogy inni viszont nem igazán akar), elmegyünk bátyóért az oviba, hazaérünk fél 5 körül gyümölcs, este 7-kor főzelék, 8 körül pancsi, aztán cici és alvás.

Lényegében szinte csak alváshoz kérné a cicit, meg reggel ébredés után, de ebben a melegben próbálom többször megkínálni. Szokott is egy két kortyot nyelni, de már ül is fel, hogy elég volt.

2014. jún. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!