Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7 hónapos elmúlt a babám és...

7 hónapos elmúlt a babám és megy el a tejem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A tízórai, ebéd, uzsi már ki van váltva étellel, de mostanában már vacsira is igényel mást, mert nem elég a tejem vacsira sem. Ha nem eszik normál ételt az esti szopi előtt, éjjel 3-4x is ébred, míg ha evett, akkor nyugodtan alszik reggelig. Nem is lenne baj, ha eszik, hát eszik, de így max. 300ml anyatejet iszik egy nap, vagy még annyit sem. Hogy lehetne több tejem? Vagy mivel pótoljam? Elég nagy a súlya, már 9kg, ha étkezések után még szopiztatom, nem lesz az túl sok? Nem tudom, mit tegyek, tanácstalan vagyok. Védőnőhöz jövő héten megyünk, de érdekel, ki-mit gondol?
2014. jún. 15. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Adjál neki tápszert.
2014. jún. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
Tedd mellre minnél többször! Ha mellre teszed a tested veszi a lapot-> tej kell. Ha egyre kevesebbszer teszed mellre, a tested úgy ítéli meg, hogy már nincs rá szükség, és kevesebbet fog előállítani, mert hozzá próbál igazodni. Szerintem a tápszer nem megoldás, maximum a lusták nak, de a babádnak a te tejed kell!
2014. jún. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok tápszerezni. Nem eszi túl magát, ha evés mellett még szopizik is?
2014. jún. 15. 12:53
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
A tápszer nem a lustáknak megoldás, hanem azoknak, akiknek nincs teje. Ha nem lesz elég neki az anyatej, akkor akár tetszik akár nem kénytelen leszel neki tápszert adni.
2014. jún. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, mellre is teheted többször, étkezés után, az elején úgyis inkább az innivaló hígabb tej jön. Ha úgy ítéled meg, hogy sok lenne étkezések után még a tej is, akkor fejhetsz napközben (ez is több ingerlés a mellnek, mint az esti szoptatás), és este pluszban odaadhatod neki. Ha ezután se nőne a tej mennyisége, akkor azt jelenti, apad a tejed, ilyen is van, nem mindenkinek a szervezete képes sokáig szoptatni, nincs ezzel sem semmi baj. Akkor nyugodtan pótold tápszerrel, az sem ördögtől való. Az a fontos, hogy ne erőszak, és kimerítő küzdelem legyen a több tej elérése, mert az egyikőtöknek sem jó.
2014. jún. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Az anyatej maximum akkor apad el idő előtt, ha valamit rosszul csinálsz, 99%-ban. Szóval de.. a tápszer 99%ban a lusta anyukák mentsvára, akik egy szaklapot nem lapoztak fel a szoptatással kapcsolatban, mert ez úgyis magától jön. :-)
2014. jún. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
jajj te tökéletes szoptató nő.nekem is tápszeres a gyerekem nem a lustaság miatt hanem mert nem indult meg a tejem.de te látom tökéletes vagy.tipikus mást nem ért el az életbe anyuka.szánalom az ilyen aki csak szidja a tápszeres babákat azt sem tudja miért lett az..
2014. jún. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megjelent a szopiszekta. Én 4-5 hónapos koráig szoptattam a gyermekemet, elejétől fogva nem sikerült soha elegendő tejet produkálni, két mellből lakott jól mindig. A védőnő, internet, barátnők, La leche liga, minden megvolt, mégis elapadt. Van ilyen, még ha ez valakinek hihetetlen is. Nem működünk egyformán.
2014. jún. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!