Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Étkezés kiváltás? Tapasztalato...

Étkezés kiváltás? Tapasztalatokra lenne szükségem!

Figyelt kérdés

Csak olyan valaszt szeretnek,ami nem kioktato, csak sajat tapasztalatot megoszto. Szoval: kislanyom 4 hos, kb 2-3 hete kezdtem el kostoltatni(o full tapszeres); Hipp almaval kezdtem, aztan azota mar evett sok mindent: oszi-,sargabarack,sutotok,krumpli-sutotok, eddig mindegyik izlett neki. Kapott mar vegyeseket is,pl.: alma-banan-babakeksz. O tapszerbol is hamar ugrott 60 ml-rol 210-re, es bebietelbol is sokat megtudna enni, de meg nem igaza ertem vagy ereztem ra, hogy valtsak ki egy etkezest. Eddig mindig adtam neki melle tapszert, igaz ugye kevesebbet a szokasosnal.

Valaki,otlet? :)


2014. jún. 16. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Habár az én babám anyatejes és később kezdtem a hozzátáplálást de a kkiváltás szwmpontjából ez mindegy. Ahogy megevett egy egész adag főzeléket , és úgy láttam hogy a cici csak az ebéd utáni alváshoz kell, már nem adtam neki azonnal cicit csak az elalvás előtt. Szerintem ha a babád már egész adag ételt negeszik akkor már nem kell tápszert adni neki.
2014. jún. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy csináltam, hogy pl. tízóraira elkezdtem gyümölcsöt és utána tàpszert adni a babámnak. Majd fokozatosan emeltem a gyümi adagot addíg, míg a tápszer már nem kellett neki. Nem biztos, hogy ezt így kell csinálni, de nekem valami hihetetlen ostoba védőnőm van, semmiben nem tud (akar) normális tanácsot adni.
2014. jún. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Elmúlt kétéves, de még szoptatom, szóval alapból más, de:

Nagyon gyorsan csinálod, ne siess!

A tápszer egy mű cucc, ok, én is hamar le akartam csökkenteni. Ne adj ennyi félét ilyen hamar, örülj, hogy nincs baja eddig. Ne higyj a bébiételfeliratoknak, a gyártónak eladó. Babakeksz?

Adj neki igazi gyümölcsöt, nyersen, amit te turmixolsz! Macerás, de jobb. Csinálj nagyobb adagot és edd meg a maradékot. Hőkezelt gyümölcsöt egyéves kora után adtam, saját cukormentes házi lekvárt.

Tapasztalat: az allergia, ételintokerancia sok idő után alakul cssk ki. Mai ésszel biztosan kevesebb félét adnék az elején.

Nem előitélet, de ne hallgass a védőnőre, minimálisat tanulnak a táplálkozásról.

2014. jún. 17. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, adtál-e már neki glutént, SZERINTEM adhatsz neki, mert az én babám addig nem lakott jól a főzeléktől, amíg nem csináltam neki rántást vagy habarást lisztből bele. Vagy tejföllel elkevertem, vagy pici olajon rántásnak. Addig amikor csak adtam neki, hiába volt benne krumpli, nem lakott jól a 2-2,5 dl-től sem, egy óra múlva kellett neki a tej. A főzelék kiváltását pedig a gyümölcs után kezdtem el. Gyors vázlat: Reggeli: tej, tízórai: Gyümölcsturmix/ gyümölcs, Ebéd: főzelék csirkével, Uzsonna: tejbegríz/tejberizs, Vacsora: kakaó.

Ja, és most 6 hós, ezt a rendszert kb 4 hónapos korában állítottuk be, nagyon szépen fejlődik.

2014. jún. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Puresitettem neki almat, es attol olyan szorulasa lett, hogy homeroznom kellett, belevorosodott es remegett a szaja ugy sirt. Tehat reszemrol ennyit a puresitesrol....

Koszonom a valaszokat. Az en/mi gyerekeink sztem normalis kajat eszik meg,ha gyorsan is nem mint egy masik topikon az anyuka, 3,5 hosan adj neki paprikaskrimpli es egyeb finomsagok.

Ugyh asszem igy dontottem, jo ez igy. Mas gyerek lisztlevesen nol fol meg tehentejjel csinalt tejbedaran 3-4 hosan azt elnek...

Minden jot nektek!

2014. jún. 17. 14:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem volt szimpatikus a reakciód a válaszokra, pedig szerintem mindenki normálisan válaszolt és nem kioktattak, de mivel saját tapasztalatot kérdeztél, így leírom mi hogy csináljuk.

5 hónapos, full tápszeres a kislányom, 3-4 hete kezdtük a hozzátáplálást. Az uzsonnát mostanra váltottuk ki.

Amit eszik: alma, alma-őszi, alma-körte, alma-sütőtök + 1 db háztartási keksz bele

Én készítem neki frissen, evés előtt 90%-ban. Kb egy héten 1x-2x veszek a Babámnak a piacon. (Attól függ, mi felnőttek mennyi gyümit eszünk. ;) )Meghámozok 1 db almát, 1 db őszi barackot, összetördelek 1 db kekszet bele a botmixer keverő táljába, pár másodperc és kész. Egyedül a sütőtököt adom neki konzervből, mert az ugye nincs most. Most eszik meg kb 200 g -t így.

Most tervezem az ebéd kiváltását. Lehet kicsit lassabban megy, de jó nekünk ez így, ráérünk.

2014. jún. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!