Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ki milyen természetes édesítőt...

Ki milyen természetes édesítőt használ kicsi gyermekének az ételeihez? Esetleg eritrit? Van valakinek jó véleménye a xukor-ról?

Figyelt kérdés
Itt a kicsi gyermek alatt azt értem, amikor már azt is eheti amit a szülők. A kristálycukor teljes mértékben kizárva. Valamint a mesterséges édesítők is. A nyírfacukrot/xilitet nem merném, mert hashajtó hatása van.

2014. jún. 20. 14:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mèz? Egy èves kortól lehet adni.
2014. jún. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én mézet használok.
2014. jún. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Babeli Zurzavar ***** válasza:
68%
en xilitet vagy eritritet! a xilittel ha okosan vezeted be, nem lesz gond! megszokja a szervezet!
2014. jún. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Xilitet használunk, soha senkinek nem volt tőle hasmenése, igaz, édesítésre is elég kis mennyiséget használok. És értelemszerűen nem ezzel sütök.

Ha aggódsz a hashajtó hatás miatt, kis mennyiséggel kezdj.

2014. jún. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Én nyírfacukrot használok, ha már nagyon kell valamibe. Néha egy pici kristálycukrot. A nyírfacukornak nincs hashajtó hatása, csak ha nem szoktattad még hozzá, és hirtelen nagyobb mennyiséget adsz neki. Apránként kell bevezetni.
2014. jún. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok

köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kezecske. Sajnos a méz is kizárva azt sem ehetek :( pedig milyen finom is az..

jó köszönöm, lehet akkor elkezdjük a xilitet, majd figyelek.

Szép napot Nektek!

2014. jún. 20. 16:06
 7/12 anonim válasza:
A Nyírfacukor kínai xilit, ugyanannyira van hashajtó hatása mint bármelyik xilitnek. Az eritrit ilyen szempontból szerencsésebb. A Xukor pedig egy márka, van xilitje és eritritje is, mindkettő európai.
2014. jún. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nyírfacukrot. :) Saját barackból épp vmelyik nap csináltunk fagyit, 1 évesemnek meg fagyasztás nélkül barack joghurtot. :) Egyiknek sem volt semmi baja tőle soha. :)
2014. jún. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Szia!


Ahogy nézem, lesz átfedés a korábbi válaszokkal itt-ott, mert sokan már írtak pár gondolatot, amik egyeznek az én véleményemmel/ismereteimmel.

De nem akarom ezeket sem kihagyni, szóval:


A xilit és eritrit egyaránt jó. A gyereknek azért adunk inkább xilitet, mert a fejlődésben lévő szervezetnek nem árt, ha több energiát kap, ezért nem annyira indokolt az eritrit (persze túlsúlyos gyerek esetén más a helyzet). - Persze azért eszik úgyis annyi édességet, hogy nagyon nem kell attól félni, hogy alultáplált lesz. :)

Nem kell tartani a xilit hashajtó hatásától, mert kis mennyiségben az nem jelentkezik.

Lehet keverni a xilitet és eritritet, mert egy tanulmány szerint úgy még jobb a fogvédő hatása, mint mint külön bármelyiknek (hogy miért, az érdekelne, de erre nem találtam magyarázatot).

A Xukor simán xilit, a Xukor Zéró pedig eritrit, és nem a legolcsóbbak közül való. (Bár úgy láttam, ment lejjebb az ára, de még mindig drágább a konkurens termékek nagy részénél.)


A méz - bár vitaminokat és ásványi anyagokat is tartalmaz - gyakorlatilag cukros víz, ezért ha a cukrot kerülni akarod, akkor a mézet is célszerű. (És nem értek egyet azokkal, akik azt mondják, hogy igen, cukor, de ez más, ez nem káros, mert nem finomított cukor, stb.)


Szóval xilit v. eritrit (v. a kettő együtt): bármelyik jó választás.

És érdemes nem az élelmiszerboltban megvenni, mert ott elég húzós áron van általában. Táplálékkiegészítőket forgalmazó webshopokban olcsóbban beszerezhető.

Én pl. innen szoktam rendelni:

[link]


Van több féle xilitjük és eritritjük is, csak a webshopba még csak a termékek egy kis része van feltöltve, de emailben v. telefonon érdeklődve sok egyéb is elérhető náluk. Minél többen rendelnek adott termékből, annál hamarabb teszi föl a cég a shop kínálatába, szóval hajrá! :)

2014. jún. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm Mindenkinek, Kedves utolsó Neked is a minden igényemet kielégítő választ! :)
2014. jún. 23. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!