Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért mennek neki az embernek,...

Miért mennek neki az embernek, ha nem akar tápszert adni, hanem a természetes dolgokban hisz?

Figyelt kérdés

3 hónapos a babám és kezd fogyni a tejem, estére már általában nem marad semmi (már mindent bevetettem, mégis napról napra kevesebb). Nem szeretnék neki tápszert adni, ezért tegnap elkezdtem a hozzátáplálást (természetesen még csak 2-3 kanál alma levét kóstoltattuk meg vele). Inkább kis gyülöccsel váltanék ki egy etetést, ha nem lesz tejem, mint tápszerrel, amit ha elkezdünk, a védőnő és az orvos szerint is egyenes út a leválasztáshoz. Ráadásul nem hiszem el, hogy ez a sok mesterségesen előállított anyag, ami benne van, az normális lenne. Mindenki azt szajkózza, hogy ezek a tápszerek "már nem olyanok mint 10-20 évvel ezelőtt", de honnan tudják, amikor ez a generáció még nem is nőtt fel? Én pl. allergiás voltam az anyatejre és a tápszerre is, 2 hónaposan kezdtek hozzátáplálni, 4-5 hónaposan már csak ilyen ételeket kaptam, és soha nem vagyok beteg, soha semmit nem kapok el, nagyon erős az immunrendszerem. A páromat 2 éves koráig szoptatták, mégis folyton beteg. Szóval nem hiszem, hogy csak ezen múlna. Én is szeretném minél tovább a lehető legtöbbet szoptatni, de a tápszert kerülni akarom!

Mik erről a tapasztalatok?



2013. márc. 2. 19:27
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
nem azzal van baj, ha egy etetést váltasz ki, hanem ha az lesz az alap, hogy nem kap tejterméket. Ekkora babának még kell a táp vagy az anyatej. Persze tudom, a háborús időkben is felnőttek mindenféle kajapótlékon a csecsemők, de ha lehet, adjuk a babának, ami a korának megfelelő.
2013. márc. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Annyit hozzátennék a félreértés elkerülése végett, hogy nem ítélem el azokat, akik tápszert adnak főleg olyan esetben, amikor nincs más megoldás (elejétől fogva nincs tej, allergiás rá a baba stb.), csak azt nem értem, hogy pl. ilyen esetben miért mennek nekem, hogy inkább gyümölcsöt-zöldséget adok és nem tápszert!?
2013. márc. 2. 19:31
 3/31 anonim ***** válasza:
88%

Azért mert fejletlen még egy ilyen pici baba gyomra és nem biztos, hogy jót tesz neki a sok gyümölcssav.

Semmi ördögtől való nincs a tápszerben, én inkább ezt választottam, mint azt, hogy "kicsináljam" a gyomrát a sok gyümölccsel. Kisfiam 16 hónapos a kezdetek óta tápszeres sajnos és egyetlen egyszer volt beteg, az is átment rajta 2 nap alatt egy kis hőemelkedéssel.

2013. márc. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
De ezt miért hajtogatják, hogy fejletlen a pici gyomra? Régebben nem volt az? Nekünk lett bármiféle emésztési bármilyen bajunk? (mert tudtommal régebben 3 hónapos kortól tápláltak hozzá) - és nem nagyanyáinkról és a háborús időkről beszélek. Amúgy ezt írtam, hogy nem akarom, hogy ez legyen az alap, szeretném minél tovább minél többet szoptatni, ameddig csak tudom!
2013. márc. 2. 19:40
 5/31 A kérdező kommentje:
és ha hirtelen teljesen elapadna a tejem, akkor természetesen adnék neki tápszert (már ki is váltottuk a receptet, hogy legyen itthon biztonságból)
2013. márc. 2. 19:41
 6/31 anonim ***** válasza:
93%

Az elméleted jó, az elgondolásod helyes.

Csak egyet vegyél figyelembe: a gyerekedet.

Attól, hogy délelőtt megeszik egy adag almapürét, attól neked még estére nem lesz több tejed. Van, hogy hetek telnek el, mire a baba meg tud enni egy egész "adag" szilárd ételt. Lesznek időszakok, amikor nem lesz hajlandó kanalazni (fogzás, betegség). Akkor sem lesz elég tejed. Erőszakkal pedig nem fogod tudni megtömni.

Mint írod, a tejed napról napra kevesebb. A babád még nagyon picike, a hozzátáplálás lassú folyamat, nem fogsz tudni olyan ütemben kóstoltatni, kiváltani étkezést, mint ahogy a tejed fogy.

Az, hogy pl. este tápszert kap a kicsid, viszont napközben még sokat szopizik, attól még nem fogja magát leválasztani.

Tény, a te gyereked, úgy csinálod, ahogy akarod, de ne legyél ennyire elvakult az elveiddel szemben, mert könnyen előfordulhat, hogy az élet mást produkál, mint ahogy te azt elképzeled.

2013. márc. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. Tudom, hogy egy hosszabb folyamat, ezért szeretném most szépen lassan elkezdeni. Nem azt várom, hogy a tejem több lesz, hanem, hogy emellett a mennyiség mellett idővel szépen lassan a gyümölccsel-zöldséggel lakjon jó a tej mellett és ne tápszerrel. De mint írtam, ha szükségét látom, akkor nem hagyom éhezni vagy tömöm olyannal, amit nem szeret, hanem adok tápszert. Csak ha lehet, akkor kerülném el. De már arra annyi negatívumot kaptam, hogy megkóstoltattam vele...
2013. márc. 2. 19:48
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom kérdező. Én 22 éves vagyok és édesanyám inkább a mai "trendeket" vallotta már akkor is. Szerencsére neki volt teje, nem is kellett ezen izgulnia.

Semmire nem vagyok allergiás és a dokijaimat hírből ismertem mindig is.

A kisfiam tápszeres, úgy néz ki ő sem beteges. (lekopogom)

Szerintem ezek a dolgok inkább genetika függők. Van aki alapól erősebb immunrendszerű és van aki, ha a világ összes vitaminját betápolja is ágynak dől 2 hetente.

2013. márc. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszolónak teljesen igaza van. Az én babám tápszeres a kezdetektől, de eszembe sem jutott 3 hónaposan hozzátáplálni, csak 4 hónaposan kezdtem. Nem tesz még jót a gyomrának. Az, hogy Neked semmi bajod nem lett a korai hozzátáplálástól, még nem jelenti azt, hogy másnak sem. Ne legyél ilyen vaskalapos.
2013. márc. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Bocs, 6-os válaszoló írására gondoltam. 9-es vagyok.
2013. márc. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!