Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért preferálják a nők a...

Miért preferálják a nők a természetes szülést a császár helyett?

Figyelt kérdés

Mindenki parázik, nehogy császár legyen. Nekem mindkettő volt, és a császárból 3 nap alatt felépültem, tudtam normálisan ülni, mozogni, elláttam a babámat másnaptól, sima szülés után szétment mindenem, varrni kellett mindenhol, 7 vagy 8 hét volt mire fájdalom nélkül tudtam ülni, aranyerem lett amit utána műteni kellett, szexre gondolni se akartam utána jó ideig, stb.

Nem bántani akarok bárkit is, csak érdekelnek a tapasztalatok, nekem 1000x könnyebb volt a császár és fájdalom/problémamentesebb.


2014. jún. 19. 13:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
70%

A császármetszés kockázatai:



A nem sürgősségi (tervezett) császármetszés esetében, az anya halálozásának valószínűsége háromszorosa a hüvelyi szülésnek.



Megnő a vérátömlesztést szükségessé tevő vérzés valószínűsége.



Megnő a méheltávolítást szükségessé tevő vérzés valószínűsége.



Reális kockázat a műtét közben a belek megsértése, esetleg béleltávolítás szükségessé válása, az epehólyag, húgyhólyag megsértése.



Gyakoribb a műtét utáni fertőzés, sebgyulladás.



A tüdőembólia veszélye nő.



Az érzéstelenítés végkimenetele bénulás vagy halál is lehet (szerencsére nem gyakran).



A császármetszések 2%-ánál metszenek bele a babába, harántfekvésnél ez az arány 6%.



Légzészavar léphet fel a babánál (ez az újszülöttkori halál vezető haláloka. a légzészavar valószínűsége csökken, ha a császármetszés előtt hagyják az anyát vajúdni).



Előfordulhat véletlen koraszülés, mert nem zárható ki teljességgel, hogy rosszul számították az időpontot.



A műtét következtében hasi összenövések, bélelzáródások alakulhatnak ki, amelyek igen fájdalmasak lehetnek, befolyásolhatják a következő terhességben a magzat fekvését. Bélelzáródás akár több évvel a műtét után is bekövetkezhet.



Későbbi várandósságok során a placenta praevia (elölfekvő méhlepény, súlyos komplikáció a magzatra és az anyára nézve is) esélye nő.



A placenta accreta esélye nő, vagyis a szülés után nagyon nehezen vagy egyáltalán nem tud leválni a méhlepény, mert olyan mélyen beágyazódik a hegbe.



A műtét után előfordulhat hegfájdalom, vagy a heg körüli területek időszakos vagy tartós érzéketlensége.



Forrás: [link]


Nekem szövődményes császárom volt, soha többé! VBAC-re készülök és mindent meg fogok tenni, hogy a következő hüvelyi úton szülessen, akkor is, ha helyben veszekszem az orvossal, nem visz műtőbe, csak ha élet-halál kérdése!

2014. jún. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
80%
a nevében is benne van, az a természetes módja egy gyerek világra hozatalának. a császár pedig komplikációra vagy életveszélyre van kitalálva
2014. jún. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Olvastam ezeket, tisztában vagyok velük...nem erre voltam kíváncsi, hanem én egyértelműen könnyebbnek, a felépülést sokkal gyorsabbnak, a fájdalom jellegét másnak éltem meg, így nagyon sokkal jobbnak éltem meg a császárt. Ritka a szövődményes, de megértelek teljesen, valószínű ha nálam is lettek volna, akkor nem mondanám ezt.
2014. jún. 19. 13:54
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőnek meg van a maga kockázata, a császáré sokkal nagyobb. Ismerek olyan nőt is, aki császár után sokáig lábadozott, olyat is, aki szülés után sokáig lábadozott, de olyat is, aki mind2 után rögtön jól volt.

Nálad így alakult. van, aki nem ilyen szerencsés a császár utáni fájdalmakat illetően és sebét illetően (pl.szétnyílik vagy gennyes lesz).

2014. jún. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
63%
Az én szülésem természetes szülésnek indult, sürgősségi császár lett belőle. Annyira nem bántam meg, hogy elmondani sem tudom. Egy jóval 4 kiló feletti kisfiút vettek ki belőlem, hát mondanom sem kell, szétszakadtam volna, ha magától megindul kifelé, arról nem is beszélve, hogy Őérte mennyire aggódtam volna abban a szűk csatornában. Tudom, vannak sokan, akik ekkora babákat simán megszülnek, de lehet is csomó rémsztorit hallani fenékig repedt gátakról, kulcscsonttörött babákról meg vákumozásról. Én is pikk-pakk felépültem a császár után, meg is leptem a családot, hogy már másnap cipeltem-altattam a kisfiamat. Most útban vam a kistesó, nem bánnám, ha Ő is császár lenne, sőt!
2014. jún. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
80%
Van, akinem könnyű a császárból felépülni és van, akinek nehéz természetes szülése volt, de statisztikailag a császáros szülésből tart tovább felépülni és annak nagyobb a kockázata.
2014. jún. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

En szerettem volna a simat is kiprobalni, helyette ket s.csaszarom lett. Mind a ketto konkretan meg se kottyant. Masnap semmi bajom nem volt, tudtam mozogni, tenni a dolgomat. Mig masok szenvedtek szules fajtatol fuggetlen.

Valoszinuleg a szervezetem gyorsabban dolgozik, hamarabb regeneralodik es alkalmazkodik az uj kornyezethez. Pl.egy alhasi vagashoz.


Az ujtol mindig fel az ember, a negativ tapasztalat miatt pedig az ismetlestol.


Szerintem barki barhogy szul, a legszebb pillanat, amikor meglatja a gyermeket. Ezt az emleket pedig senki nem tudja tole elvenni. Nem lehet megkerdojelezni az elso pillanatot, hiszen az ujdonsult anyuka "megszenvedett" igy is - ugy is a latvanytol, ami orokre az emlekezetebe vesodott!

2014. jún. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
88%
*latvanyert ;)
2014. jún. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
69%

Császárom nem volt, természetes szülésem igen. Sok-sok évig arra készültem,hogy császárom lesz, mivel nagy fájdalomra ájulással vagy aközeli állapottal reagálok...mégis fájdalomcsillapítás nélkül született meg a kisfiam. Szülés másnapján már tudtam ülni,mozogni, a varratszedés után semmi problémám nem volt már. Alig vártam, hogy a hat hét elteljen,hogy újra együtt lehessünk a férjemmel.(persze ehhez az is hozzátartozik, hogy elvoltunk tiltva a szextől szinte végig a terhességem alatt ) Néhány alkalommal kicsit fájdalmas volt,de ez nem szegte kedvemet.

3 hetes volt a kisfiam,amikor egy fogam kihúzták, az abból való felépülés jobban megviselt mint a szülés.

2014. jún. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem általánosítanék így, hogy ennyiszer vagy annyiszor nagyobb ennek vagy annak az esélye hüvelyi szülésnél ill. császárnál. Azt mondanám inkább, hogy személyre szabottan szükséges kockázatot-előnyt mérlegelni. Van nő, akinek a hüvelyi szülés 1000x nagyobb kockázatú a császárnál, és van, akinél imádkozunk, hogy ne kelljen operálni, hanem megszülessen hüvelyi úton.


Saját vélemény: nekem császárom volt, semmi gondom nem volt vele, hamar felépültem, simán gyógyultam. Ha lesz következő gyermekünk, akkor az akkori legjobb döntést szeretnénk meghozni. Ész nélkül ragaszkodni a császár utáni hüvelyi szüléshez legalább annyi komplikációt okoz, mint a második sectio okozhat potenciálisan.

2014. jún. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!