Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nyersen adtam a cukkinit....

Nyersen adtam a cukkinit. Most olvastam, hogy az uborkát meg kell főzni/sütni előtte, ezt is meg kellett volna?

Figyelt kérdés
8.5 hónapos, most evett először úgy cukkinit, hogy én csináltam neki, és nem főztem meg, csak a rizses husijához vágtam egy pár karikát. Baja lehet tőle, hogy nem főztem meg? 250 milit megevett belőle, nagyon ízlett neki így.
2014. júl. 21. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz. Mondjuk olyat se hallottam meg soha életemben, hogy az uborkát meg kellene fozni.....
2014. júl. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy babás hozzátáplálásos könyvben olvastam, most, mert nézegettem, mit csináljak legközelebb :) akkor jó, ha ez így jó :) mindig tartok tőle, hogy elrontok valamit. Mondjuk azt is kétlem, hogy nekem anyám bevezette volna a cukkinit :) kb. 25 voltam, mikor először ettem :P :)
2014. júl. 21. 12:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem lesz baja, a cukkini nyersen is fogyasztható, bár en úgy nem szeretem. Sütve, főzve azért sokkal finomabb, babának

így csinálnám.

2014. júl. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8,5 hós gyereknél én inkább várnék vele az allergén anyagok miatt, ami az uborkában is van, ugyanabba a családba tartozó növény mindkettő, az allergia nem biztos, hogy rögtön jelentkezik.
2014. júl. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mármint a cukkinivel várnál? Ilyenkor már nyugodtan kaphatja. A magokat ajánlatos kivágni, ha nagy és "öreg" a cukkini, de az apró, zsenge cukkini hámozás után mehet úgy ahogy van.

Igaz én főzve adom, mert én sen eszem meg nyersen.

2014. júl. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A nyers uborkától, cukkinitől, tökféléktől allegiát kapni nem nehéz, nem véletlenül várnak vele sokan és a védőnők többsége is erre int, hogy inkább 1 éves kor után, mert akkor jönnek ki a "kehék".Tej, glutén, citrusok, egyéb zöldségek-gyümölcsök: eper, uborka, tökfélék nyersen - nem főzelék formában, term.Gasztros doki mikor nála jártunk, ezeket mind végigkérdezte a szülőktől a kórházban, ahol feküdtünk, és ingatta a fejét erősen, miért ad sok szülő csakazértis allergizáló cuccot a babáknak, aztán 1 éves kor után szaladnak hozzá, vagy még előtte, pánikszerűen.
2014. júl. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
most már mindegy,de nekem is azt mondta a védőnéni,hogy nyersen ne adjak,még a gyomruknak nem jó.baja tuti nem lesz,de inkább főzd a cukkinit,vagy nagyon sok féle felhasználása lehet
2014. júl. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
En lattam mar babat nyersen enni a cukkinit..semmi baja nem lett!
2014. júl. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tök jó, hogy babakönyv írta mint adható ételt, és nem volt mellé írva, hogy főzni kéne, csak az uborkához. Őszintén? A dokit hónapok óta nem láttuk, az utolsó kötelező oltást beadta és annyi. A védőnőmmel nem szoktunk beszélgetni, papírmunka vagyunk neki, semmi más. Azt hittem, legalább könyvekre támaszkodhatok, de ezek szerint nem :( Köszönöm, ti többet segítettetek most, mint eddig bárki vagy bármi!
2014. júl. 21. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!