Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért zavar sokakat az, ha...

Miért zavar sokakat az, ha valaki jobban odafigyel a babája táplálkozására?

Figyelt kérdés
Itt is van sok ilyen jellegű kérdés,és mondjuk többen leírják,hogy miket eszik a babájuk,gyümölcsöt,főzeléket,erre mindig jön valaki,aki meg már rántott húst meg minden hétvégén süteményt ad 8-9 hónapos gyereknek,és elkezd gúnyolódni a többieken. De nemcsak itt,hanem a való életben is tapasztalom ezt,hogy már szinte titokban kell tartani,ha pl nem adunk cukrozott ételt a babának,mert aki máshogy gondolkodik erről,az nem tudja megállni,hogy megjegyzéseket tegyen. Miért lenne már szinte szégyen,ha én erre oda akarok figyelni?
2014. júl. 25. 12:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a lelkiismeretük miatt térítenek, holott az én babám elég sok mindenre érzékeny, nemhogy sütiket, de még bizonyos zöldségeket se adhatok neki.
2014. júl. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Józanul kell gondolkodni. Ha már most teletömöm a gyereket cukrozott ételekkel, teákkal, akkor mi lesz később? Elhízás, vércukor probléma.

Persze, adni kell neki a különböző ízeket, ismerkedjen velük, de nem fogom csirkepörkölttel etetni, mert még nem elég érett az emésztőrendszere.

Régen másfajta ajánlások voltak, korán elkezdték etetni a babákat mindennel...

2014. júl. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%
Nem szegyen, h odafigyelsz. Sokan csak lustasagbol igyekeznek minel elobb azzal etetni a babat amit a felnottek is esznek, igy legalabb nem kell ketfele fozni...Az en 7 honaposom meg csak kostolgat es nem is fogom siettetni nem erdekel ki mit mond.
2014. júl. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont ma válaszoltam egy ilyen kérdésre, ahol megírtam, hogy virslit meg tejet nem kéne adni 10 hónapos babának, erre lepontoztak. De ennyi bajom legyen csak, hogy lehurrognak, az én gyerekem legalább normális kajákat eszik. Legalább amíg én etetem, mert az oviban majd úgyis azt eszi, amit elé tesznek. De addig én döntök, akinek nem tetszik, az tehet egy szívességet.
2014. júl. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
én is odafigyelek. a védőnő, a gyerekorvos értékeli, a gyerekes barátnőim is. a rokonaim megmosolyognak. nem tudom, h miért, őszintén szólva nem is érdekel, mert ez az ő problémájuk, nem az enyém. nem nekik akarok megfelelni, hanem a saját elképzeléseimnek a helyes táplálkozásról/gyereknevelésről.
2014. júl. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
En azt birom, hogy ismeros beszol, hogy 3 honapos tapszeres bebivel kostoltatom mar az almat, mert nincs kesz ra stb, de o az alig 1.5 eves gyerekenek csokit chipset fantat ad...
2014. júl. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
76%

Azért van, mert ők feleslgesnek tartják, és nem olvastak erről ill. nem hallottak erről szakember szájából, azonkívül ha hallottak volna is, sokkal kényelmesebb hárítani és mosolyogni, mint azt gondolni, hogy ők valamit rosszul csinálnak. Az ő mottójuk, hogy régen is így táplálkoztak a gyerekek és lám még is felnőttek. Engem meg azért szoktak megszólni, hogy egy éves és még mindig szopik...

Nem érdekel, inkább eltitkolom, és csinálom ahogy nekünk jó. Ez van, sok esetben, hogy a sok fejlődni képtelen ember miatt a jót kell eltitkolni, és később mikor már ők is ráébrednek, hogy hogyan kellene, akkor úgy tálalják előttünk, mintha ők találták volna fel.

Ne törődj velük, a babád a fontosabb.

2014. júl. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is titokban tartom, hogy majd 2 éves gyerekem még tejitalt iszik, nem eszik csak kb. havonta rudit, joghurtot, csokit 1x evett, nem eszik virslit és felvágottat. Felvágottat és sem eszek így neki sem adok, virslit 1-1 alkalommal adnék, de nem szereti. A "titkolózás" oka, hogy kaptam már ilyen kérdéseket:

MIt eszik akkor ez a gyerek reggelire, ha ti soha nem esztek parizelt? Tejitalt, minek? Az 1 évese még tejet sem iszik, akkor az enyémnek minen tejital! 3 hónapos a gyerek és büszke rá, hogy egy egész krémtúrót megeszik és egy óriás rudit. Ilyenkor és hallgatok vagy mosolygok. PErsze mindenki az ad a saját gyerekének amit akar, de 3 hónaposa nem kellene ilyen vackokkal tömni. JA és a másik kedvecem, hogy mid három gyerekem csak vizet iszik, néha isznak gyümölcslevet, de csak alkalmankét és nem is követleik, szóval ezzel kapcsolatban mindig megkérdezik, mégis mivel értem el. hogy csak vizet isznak. Nem akarok kis előadást tartani, de ha hiszitek ha nem a szomszéd gyerek tavaly 8 hónaposan a kánikulában napi 1,5 bolero poros löttyöt megivott, akkor nincs mit csodálkozni, hogy nem iszik vizet. Kicsit hosszúlettem, de kikívánkozott belőlem.

2014. júl. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor figyelsz legjobban a babád táplálkozására, ha azt adod neki, amit kíván. Ők még tudják, megmondja a szervezetük.
2014. júl. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

9.

persze, de a közül válogat, amivel kínálod. tehát visszajutottunk oda, h nem mindegy, mit raksz elé, mert végső soron mégiscsak azt eszi, amit tőled kap (4. voltam, azt hiszem)

2014. júl. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!