Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit adhatok este, éjszaka a 9...

Mit adhatok este, éjszaka a 9 hónapos kisfiamnak? Anyatej már sajnos nincs. Bővebb lent.

Figyelt kérdés

2-3 hete szenvedünk az éjszakákkal...nappal már nagyon szépen eszik szilárd ételeket,viszont éjszaka állandóan szopizna.Én nagyon szívesen adnék neki,de 4 hónapos kismama vagyok.Eddig ilyen nem volt,de ma reggel (egész éjszakás szopizás után)görcsöltem.Megijedtem,de ezzel gondolom más is így lenne...SZóval a kérdésem az,hogy mivel pótoljam az anyatejet?semmilyen tápszert nem fogad el,(3 félét próbáltunk)baráti tanácsra már próbáltam neki adni a milumil tejitalt,de azt sem fogadta el.Anyukám a felforralt lehűtött feles tejet ajánlotta,de tejet még nem lehet ha jól tudom.Bár a vajtól,túrótól,joghurttól semmi baja nem volt...Régen jártam itt,mindig okos tanácsokat kaptam hátha most is:):)

Előre is köszönöm!


2014. júl. 30. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne adj neki semmit ejszaka. Legfeljebb teat, vizet. Par nap alatt leszokik az ejszakai evesekröl.
2014. júl. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A teát nem fogadja el sajna,a vízből iszik pár kortyot,és ordít tovább...keservesen:(Nagyon kitartó tud lenni...
2014. júl. 30. 09:32
 3/10 anonim ***** válasza:
Kelljen pár napig apa hozzá, tőle nem fog cicit követelni, könnyebben el fogja fogadni a vizet. Lesz néhány kemény éjszakátok, de megszokja majd.
2014. júl. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem...és az esti szopit mivel válthatom ki?Fél hétkor van vacsi,aztán 8-kor fürdés.fél kilenckor volt szopi,aztán alvás.A víz önmagában kevés neki szerintem...vagy ki kellene bírnia már 12 órát evés nélkül?
2014. júl. 30. 10:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Én lefekvés előtt valamilyen tápszert vagy tejitalt adnék, de ezt is apa adná. Szerintem itt Te vagy a kulcsfigura, lehet, hogy apával pár nap után simán meginna mást is, de tőled csak a cici kell neki. Amúgy a tápszer laktatóbb, mint az anyatej, ha meginná este, akkor éjszaka sokkal kevesebb az esélye annak, hogy felkel.
2014. júl. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát szoptatni, így hogy babát vársz semmiképpen nem kéne.

(bár van aki így is szoptatott és ki tudta hordani a babát, de sokan nem)

Tejital,vagy valami tápszer kiegészítésnek vacsi /fürdés után.

2014. júl. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
humana baby fit tápszer esetleg? banános.
2014. júl. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,tovább próbálkozunk a tejital és társaival...ha van még ötlet szívesen fogadjuk!:)Köszönöm!
2014. júl. 30. 16:12
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

OFF! Nem is értem miért kell ilyen gyorsan teherbe esni illetve kistesót vállalni,de persze biztos van okotok rá!

Szivem szakad meg hogy a 9hónaposod igényelné a szopizást de te nem engeded mert 4hónapos terhes vagy.. persze nem feltétlen lételeme már az anyatej,de látod,igény lenne rá! Persze hogy nem oadja el a tápszert ,az anyatej természetesebb számára,nyílván finomabb is! Kár hogy az értékes táplálék helyett táppal tömnéd mert túl korán lettél terhes újra,először az első gyereked igényeit ami jelen esetben a tejed,kellene ellátni,kielégíteni! Tejitalt nem véletlen 12hótól reklámozzák...9hónapos gyereknek nem kell sem feles tej sem tejital(mégha régen adtak is a babáknak tejet). Próbáld meg a humana baby fitt tápszert vagy a Nestle lactogen harmonyt.. bocsánat de kikívánkozott belőlem!

2014. júl. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,még az utolsót is...Viszont ide meg jegyezném,hogy egyéni döntés mindenkinél hogy ki mikor vállal még egy babát.Az elsőszülöttömet is elválasztottam.de a kislányomnál könnyebb volt,mivel ő azonnal elfogadta a felkínált tápszert.Minden gyerek más.mint ahogy a szülők is.Valaki természetesnek érzi a 4-5 éves gyermek szoptatását is,míg nekem a lépegetni tudó foggal rendelkező gyereknél van a lélektani határ.

ami még nagyon bántja a szemem a "mert túl hamar lettél terhes"mondatrész.Nem terhes vagyok,hanem várandós.Felelősséggel vállaltuk ezt a gyermeket is,ugyanúgy mint az előző kettőt.És nem hiszem hogy bármilyen sérülése lenne a kisfiamnak,ha nem kapja meg azt a pár korty anyatejet,aminek már a tápértéke egyenlő a nullával.(számára)

De köszönöm a hozzászólást,építő jellegű volt mindegyik!

2014. júl. 31. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!