Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 5hónapos tápszeres babám van,...

5hónapos tápszeres babám van, hogy kezdjek neki a hozzátáplálásnak?

Figyelt kérdés
Az internet tele van ellentmondásokkal, 2 babáskönyvemben ellentétes állítások vannak. Mikor kell az első étkezést kiváltani? tápszer előtt v után etessem? Eddig evett sárgarépa pürét, édesköményt és krumplit, ezekből mennyit lehet adni egyszerre? 50g-nál többet szabad-e? zöldség után ugy 70ml-t szokott még inni. Gyümölcsöktől még fintorog. Hogyan csináljam? aki már túl van hozzátápláláson, örülnék a tanácsainak. Külföldön vagyok,itt nem nagyon segítőkészek az orvosok e-téren.
2014. aug. 6. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, hogy csináltam egy adag kaját kg 180g-nyit, nagyjából ennyi egy üveg bébiétel is, tehát az egy adag kaja. És adtam amíg ette. Utána nem adtam tápszert mert az is kaja, hanem pl vizet vagy teát. Így ki is volt váltva egy étkezés, én az ebéddel kezdtem a kiváltást.

Tehát mikor jött az ebéd, kapta a pl répát krumplival és a 180g-ból amit megevett, utána egy kis vízet ivott. De ha nem ette volna meg hanem csak 3 kanálnyit akkor adtam volna tápszert, mert lehet nem izlik a kaja, de ilyen nem volt :) Örült a normálisabb kajának.

Javaslom, hogy mindenhez keverj egy kis krumplit vagy rízst, pl sütőtök + répa.

A gyümölcsöt is pépestsd pl almát és teszelj bele kekszet, tej és tojásmentes a legjobb. Már el kell kezdeni a glutén bevezetését.

Az almát szeretni szokták.... de változó úgy látszik.

Nem kell erőltetni amúgy semmit, ha nem izlik akkor add a tápszert, csak azért minden nap próbáld etetni zöldséggel is.

2014. aug. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ja az adag kajánál a kg az kb akart lenni :)
2014. aug. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
pl sütőtök + krumpli, répa + krumpli ezt is elírtam...
2014. aug. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is répával kezdtem. Adsz belőle neki pár kanállal, aztán mindig többet. Utána a tápszert, mert ha már jól lakott azzal, akkor nem fog répát enni.

Azért csak kell neki tápszer is, ameddig nem tud annyit megenni, hogy kiválts egy étkezést.

Én is ebéddel kezdtem, utána uzsonnára gyümölcsöt. Amitől fintorog, azzal tarts szünetet, és adj valami más. Ha nem alma, akkor barack. vagy sütőtök.

És amíg eszi, addig adhatod. Nem fog többet enni, mint ami jól esik neki.

2014. aug. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kóstoltatni kell elsőként, egyszerre egyfélével (hogy ha allergiás reakció mutatkozik, akkor ki lehessen zárni az allergént). Nagyobb adagot 3-4 nap kóstoltatás után (délelőtt érdemes étkezés előtt) lehet rendesebb adagot adni.


Elsőként őszibarack, alma javasolt pürésítve. A sorrend a lényeg, nem az, hogy hány hónapos éppen.


Ami első életév előtt allergizáló hatás miatt erősen kerülendő: tojásfehérje (igen, bébiétel is tartalmazhat tojásport, el kell olvasni az összetevőket), tej (tejpor is, bébiételben az is előfordulhat), méz (botulizmust okozhat ilyen fiatal korban).

Az aprómagvas bogyós gyümölcsöket 2 éves kor előtt nem szabad adni (málna, eper, stb), mert allergiás hajlam esetén csúnyán belobbanthatja a lappangó hajlamot.

2014. aug. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

jajj köszi szépen a válaszokat! az az igazság, h mióta próbálok szilárd kaját adni, a cumisüveget nem nagyon akarja elfogadni, cselezve kell etessem h először a cumit adom a szájába aztán egy hirtelen mozdulattal a cumisüveget is.

akkor már így 5 hónaposan fokozatosan ki szabad váltani egy étkezést teljesen? köszönöm mégegyszer a válaszokat, sokat segítettetek!

2014. aug. 6. 20:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, a megfelelo etellel ki lehet valtani, ha mar megeszik belole annyi.
2014. aug. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!