Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyi folyadékot adtok...

Mennyi folyadékot adtok hozzátáplált ( gyümölcs, krumpli, répa stb. ) anyatejes babátoknak? Csak a zöldség után kínáljátok meg vagy a gyümi után is vagy minden szopi között? Tápszeres babák anyukáinak szokása is érdekel!

Figyelt kérdés
2014. máj. 15. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Amennyit elfogad. Nekem a három gyerekből egyik sem fogadott el mást a tápszeren kívül 11 hónapos koráig. Egyébként a kiváltott étkezések után kínáltam őket.
2014. máj. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tápszeres volt a kisfiam. Minden étkezés után/közben (ami nem tápszer volt, tehát gyümölcs, főzelék) vizet ivott. Egyébként meg babateát, cukor nélkül. Március elején kezdtük a hozzátáplálást, mire belelendültünk nyár lett, így napközben is fontos volt,hogy igyon, a nagy meleg miatt. Ilyenkor a teát jobban elfogadta. Aztán úgy 1 éves kora után kitalálta, hogy többé nem ízlik a gyümölcstea, azóta csak vizet iszik. Azt szereti.
2014. máj. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom 7 hónapos, anyatejes. Így eszik (kb):

- hajnalban valamikor 5 óra körül cici

- ébredés után cici (fél 8 - 9)

- 10 körül gyümölcs

- 12 körül husis főzelék, ez után kínálom vízzel, amennyit elfogad. Pár kortyot szokott inni. Majd kb egy óra múlva kéri a cicit is.

- 16 körül cici (bár ma először itt is kapott előbb egy kis gyümölcsöt)

- 19 körül husis főzelék, utána megint pár korty víz

- 20 óra fürdés, utána cici


Tehát én az étkezések között nem adok neki vizet, csak a husis kaja után. De egyelőre nagyon minimális mennyiségű vizet iszik.

2014. máj. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Napi kétszer kap pépes ételt, utána szoktam adni neki vizet, de legtöbbször szopizik is még utána.

Amúgy napközben szoktam időnként kínálni vízzel, néhány kortyot iszik általában.

Legtöbbször vizet adok neki, de megissza a hígított gyümölcslevet, csipkebogyó teát is.

2014. máj. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az én kislányom is anyatejes. A gyümölcs után nem kínálom vízzel csak a főzelék után.És az étkezéseknközott
2014. júl. 5. 17:36
 6/6 A kérdező kommentje:
...is kínálom ebben a nagy melegben.
2014. júl. 5. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!