Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szigorúak vagyunk etetés...

Szigorúak vagyunk etetés terén? Ti futkoztok étellel a gyerek után?

Figyelt kérdés
A fiunk 11 hónapos. Néha rájön a nem ehetnék. Ilyenkor megkínáljuk az étellel, ha nem fogadja el, és van más bababarát étel kéznél, akkor megkínáljuk azzal. Ha az sem kell, akkor megkínáljuk tápszerrel, ha azt is elutasítja, akkor mehet vissza játszani, de nincs étellel futkozás utána. Ha előbb megéhezik mint a következő étkezés lenne, akkor persze kap ételt. Egy barátnőm szerint ez túl szigorú, és természetes, hogy ebben a korban nem ér rá enni, ezért vinni kellene utána az ételt. Mi viszont nem szeretnénk, ha lakás úgy nézne ki mint egy disznóól, ezért abból nem engedünk, hogy az evés etetőszékben van. Ti milyen nézetet "vallatok" ilyen tekintetben? A fiúnk egyébként jó húsban van, se nem túl duci, se nem vékony, éppen pont jó, tehát nem éheztetjük, mielőtt még valaki ezzel vádolna meg minket.
2014. aug. 19. 22:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem semmi baj ezzel:)

Én valami olyasmit vártam,hogy később se kap kaját,csak a következő étkezésnél,addig meg had sírjon vagy ilyesmi,na az már szigorú lenne:D

Szerintem pont jól csináljátok:)

2014. aug. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem futkosok az étellel a gyerek után általában. Sajnos viszont az egyik nagymama mindig, így a gyerek megszokta és ha azt akartam, hogy egyen valamit, néha muszáj volt utána vinni a kaját.

Ma már 4 és fél éves és 3 évesek a nagy gyerekeim, szerencsére asztal mellett esznek, most már megértik:) Türelem:)

2014. aug. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%
a brátnőd bolond. egy nem éhes gyereket ugyan minek kellene tukmálni az étellel? ha folyamatosan eteti,mert ugye szaladgál utána,így kb egy óra,mire belelapátol egy adag ételt (ha egyáltalán elfogadj a gyerek), és a kö9v. étkezésnél megint nem lesz éhes,szóval akkor is szaladgál utána... ez egy végtelen,egész napos etetésbe torkollana. butaság.
2014. aug. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is van egy barátnőm, aki a kétszintes házukat ötször körbefutja, mire rendesen megeteti a gyereket. Hát bevallom, rosszul vagyok tőle, főleg, mikor nálunk csinálja ezt, egyrészt, mert akkor az enyém is rohangálna evés közben (szerencsére általában sikerül menteni a helyzetet), másrészt mert szívesen megmondanám a véleményemet, de már megtanultam, hogy a gyereknevelési elvek olyan kényes téma, hogy kár vitatkozni rajta, amíg nincs veszélyben a gyerek, én nem szólok bele más hogyan csinálja.


Én is a te elvedet vallom, következetesen tanítom a gyerkőcöt elejétől fogva arra, hogy evés az erre kijelölt helyen van, és nem máshol. Ha nem éhes, nem erőltetem, de enni csak az asztalnál kap.

2014. aug. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
9%
Igen, mi "futkozunk", és nem disznóól a lakás. Ez azt jelenti, hogy ha olyan az étel, akkor beviszem utána és játék közben rájárogat. Főzeléket, levest egyáltalán nem eszik, szóval nincs mit szétkenjen. Pogácsát, zsemlét, szendvicset, felvágottat, sajtot, croissant-t nyugodtan bevihet. Kukót, pattogatott kukoricát, ilyesmit is.
2014. aug. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

én au pairként tapasztaltam:

a szülők a babát (9 hónapos)mindig a családi étkezéseknél, etetőszékbe tették, együtt evett a családdal

utána magamra hagytak a két gyerekkel (másik 5-6 éves)1 hétre

ahogy ettünk a nagyobbal a kicsi nem akart, én meg nem erőltettem, de kaja után egyflytában azon voltam, mihelyst éhes adom neki, nehogy éhezzen a kisbaba.

így amikor kért adtam, amikor nem, akkor nem, stb

ez odáig fajult, hogy a szülők itthon amikor nem evett a szokásos családi étkezéseknél, csak meglepődve néztek, hogy hogyhogy nem akar enni...?

hát nem mertem megmondani, hogy én "rontottam"el.


szóval valahol kell is, hogy rendszer legyen

ezek után inkább noszogatnám, hogy egyen, vagy játszanék vele, hogy egyen, de ahogy addig.

2014. aug. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%

Sose futkároztam, sőt, azt se csinálom, amit te.

Ha nem kell neki, akkor nincs más alternatíva, nem kap se tápszert, se másféle ételt.

Nem hal bele, ha egy étkezés kimarad.

Mondjuk van olyan étel, amit annyira nem szeret, akkor eleve többféle ízből áll az étkezés és van közte a nemszeretem ételből is.

21 hónapos lesz, mindig ülve eszik és nem válogatós, ezt szokta meg.

2014. aug. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%
Te csinálod jól. De az nem jó, hogy engeded válogatni. Egye azt, ami az asztalon van. Ha nem eszik, akkor a következő étkezésig ne kapjon semmit. Az nem olyan hosszú idő, hogy éhezzen az uzsonnáig.
2014. aug. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
26%
13 honapos a fiam. ha ehes se mindig koti le onmagaban az eves. nem ragaszkodom az etetoszekhez, sot. vele az a tapasztalatom, h ott szzik a legkevesbe, mivel uvoltve sir, ahogy beteszem, egeszen addig, mig ki nem veszem, sirp gyeremet meg nem lehet etetni. altalaban az agypn etetem (szamara az a jatszoszonyeg) korulveve a harekaival v bmi massal, amivel akkor epp fpglalatoskodhat. azt is hagyom, h kozben fel-felalljon pillanatokra. de futkosni nem lehet, nem rohangalok utana az etellel. tapszert szilard gelyett addig ajanlottam, amig intenzicen fogzott, akkor elkeszitettem meg aera az etkezesre. masik tipusu szilardat xsak akkor, a uujat probalunk ki es benne lehrt a pakliban, h nem szereti. de a jol vevalt izeknel, amikrol tudom, h szereti, nem ajanlok mast. egyszereuen megteremtem azt a helyzeregt, amikor nar meg is eszi. az is igaz, igy 10 es 50 perc kozott barmeddig tarthat egy etkezes.
2014. aug. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
17%
Öregem, úgy le kell pontozni, mintha a ti lakásotokban kennénk szét a kaját. Bocs, hogy le mertem írni az ellenkező gyakorlatot ebben a szép, egyetértő, szemellenzős közösségben! Ez a pitsánka is csak azért írt ide, hogy igazolja magát, mert lövése sincs nélkületek, mit, hogyan csináljon a gyerekével, na szuper, mondhatom. Pontozzatok le, mert megint őszinte voltam.
2014. aug. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!