Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy kezdjem a hozzátáplálást?

Hogy kezdjem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Anyatejes és tápszeres a 4 hónapos babám. Oké, hogy először alma leve, aztán alma, de hogyan tovább? Tudnátok példát írni, ki hogy csinálta? És mellette az anyatej és tápszer meddig marad ugyanígy? Első babás vagyok, ezért vagyok ilyen butus :) Negatív hozzászólásokat nem kérnék :)
2014. szept. 2. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Répa levét is adhatod.

Napról napra növeld az adagot.

Én először az ebédet váltottam ki.

2014. szept. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fontos egy 4 hónapos picúrt hozzátáplálni? Főleg ha anyatejes is. Inkább örülj annak, hogy még szopizik, minél több más ételt fog enni, annál kevesebbet fog szopizni.
2014. szept. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem az almát magában nem fogadta el, én őszibarackkal kezdtem. Elég puha volt, így almareszelőn lereszeltem, de lehet turmixolni is. Első nap 2-3 kanállal, második nap 5-6 kanállal, és így tovább...adtam. Ilyenkor már fogod látni, hogy bejön-e neki, vagy nem. 4-5 nap múlva másik ételt próbáltam, ez a sütőtök volt. Ugyanúgy, mint a barackkal. Aztán sorban krumpli, répa stb. 4-5 étel után szerintem már nem kell a fokozatosság, ha kér még, lehet adni neki, és ilyenkor már lehet az ételeket keverni. Egy a LÉNYEG: egy nap egy újat adj!! Akkor tudni fogod, hogy pl. mi hajtja meg, mitől fáj a poci, stb. Remélem tudtam segíteni.
2014. szept. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!