Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Majd közel fél éves babámnak...

Majd közel fél éves babámnak egy evéskor mekkora adagot adjak?

Figyelt kérdés
A mércénk a bébiételes üvegecske. Nem eszi meg az egészet de ha adnám tovább igen.De ha nem akkor sem sír és el van három órát majdcsak. Szerintetek adjam neki az egész üveggel? Köszönöm szépen /első baba ezért is kérdezem/ :)

2014. szept. 29. 06:23
 1/7 anonim ***** válasza:
"Nem eszi meg az egészet de ha adnám tovább igen." Akkor miért nem adod?
2014. szept. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A gyerek nem gép! Ha éhes még adj neki enni. Ha nem akkor ne tömjed. Ilyen egyszerű.

Nálunk volt h egy evésre 2 üveggel is bement, de volt h csak fél üveggel. Nem mindig egyformán vagy éhes te sem, így a kicsik sem. Az a gyerek jelzi ha már nem kéri. 1 évesen meg még egyértelműbben fogja jelezni, hogy mit akar hidd el. Ne gondold h majd, hogy 1 évesen mindenből duplán kell adnod mert dupla olyan idős lesz. Akkor is majd annyit adsz neki amennyi jól esik a kicsinek.

2014. szept. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
azért nem adja-mert bizonytalan a kérdező.nálunk is ez volt a helyzet.az én kislányom,amig látja -enne.mindent,mindennel,bármikor(megjegyzem 2kilóval az átlag alatt van,nincs 8kg,és bőven elmúlt egy éves.te ismered a babádat,hogy eltolja-e az ételt,ha elég.nálunk ilyen soha nem fordult elő,hogy ellökte,vagy kiköpte,elforditja a fejét-ezért én is a kb mennyiséget kérdeztem a dokitól.nekem az aventes pohárban mérést javasolták,ebben gondolkodj,kérdezd meg a dokit.nem azt mondom,h ne adj többet,kevesebbet az előirtnál,de én attól is féltem,hogy a dupláját megette volna.szerintem az sem jó a kis gyomrának.ha éhes,biztos jelez,bár nálunk még ez sem szokott előfordulni,csak,ha valaki kezében lát valamit,akkor követeli
2014. szept. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
add csak legfeljebb felpuffad egy kicsit de majd "leereszt" :)
2014. okt. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3-as, talán ha normális mennyiséggel etetnéd és nem tankkönyv szerint nem lenne az átlag alatt a súlya a gyerekednek. Nem mindenkinek egyforma tápanyag bevitelre van szüksége. És szerintem elég komoly bajok lehetnek ott ha a gyerek nem jelzi, hogy éhes vagy azt, hogy jól lakott. És mi van ha az előírtnál többet enne? Te mindig egyformán eszel? Mindig grammra pontosan ugyanannyit? Ha éhes vagy még akkor nem eszel tovább mert ez az előírt?
2014. okt. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
na,most miért is lettem lepontozva?honnan tudod,hogy én mekkora mennyiséggel etetem a kislányomat.teljesen egészséges,mindent megeszik-nagy adagokat.valószinűleg a csontjai is vékonyabbak az átlagnál,mint ahogy én is 43kg vagyok,és teljesen normáis adagokat eszem.nem méricskélek,de az elején nekem is kérdés volt ez,azért kérdeztem az orvost.kb mennyiséget irtam a válaszolónak.igen-én sem mindig egyformán eszem,de azt hiszem a babának sem jó,ha háromszor annyit eszik,mint kellene.
2014. okt. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
ja-meg itt te grammokról beszélsz?gondolom csak kötekedni akartál.nálatok hogy jelez az egy év feletti baba,hogy éhes?mert nekem nem sir,miért is sirna,kialakult napirendünk van,viszonylag azonos időben eszik.nem jelzi,ha elég,én szoktam abbahagyni-vagy vizet kinálni közben,ha látom,hogy már sokat evett
2014. okt. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!