Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mi véleményetek az alábbi...

Mi véleményetek az alábbi cikkről, miszerint, hogy tápszeres babákat korábban kell hozzátáplálni, az nagy tévhit?

Figyelt kérdés

"Sokan gondolják, hogy a tápszerrel táplált babáknál már 4 hónaposan el kell kezdeni a szilárd táplálék bevezetését. Ez egy óriási tévhit!

A tápszeres babák emésztőrendszere semmivel sem érettebb anyatejes társaiénál, ráadásul a tápszer nem tartalmazza azokat az emésztőenzimeket, amelyek az anyatejben megvannak és segítik a szoptatott babát abban, hogy könnyebben megbirkózzon az első falatok feldolgozásával. A tápszeres babák szervezete amúgy is ki van téve a fajidegen fehérje bélrendszerre gyakorolt negatív hatásainak, így különösen fontos, hogy megvárjuk a féléves kort, mielőtt újabb ételekkel ismertetnénk meg.

"


[link]


2014. okt. 2. 22:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
jó sokáig olvassátok..
2014. okt. 2. 22:30
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Mivel mi már túlvagyunk (úgy 8 éve) ezen a koron.. és az egészen.. így utólag mit is mondhatnék? Semmi kára nem lett a tápszeres lányomnak abból, hogy 3,5 hónapos korától (alma, almalé, barack, banán) a védőnőnk tanácsára elkezdtük hozzátáplálni. Nem lett allergiás, nem halt bele, nem lett semmi baja...
2014. okt. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és a következő babával változtatna a cikk a nézeteden?
2014. okt. 2. 22:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem. :)
2014. okt. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4 honaposan én is el kezdtem hozzátáplálni a babámat, eddig nincs semmi probléma. viszont édesanyám azt szajkozta végig, amit annak idején az orvosok és a védönök..hogy kezdjem csak el a hozzátáplálást már 2 honapos kortol. még két könyvet is adott, amiben leirták, hogy a 2 hetes baba már kaphat gyümölcsleveket, 2 honapos kortol meg fözelékeket...82-es kiadásu a könyv, hát alig hittem a szememnek. mind azt hajtogatják, hogy pár hetesen már tehéntejet adtak a gyerekeknek és semmi bajuk nem lett...
2014. okt. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

tényleg az "öregek" ilyeneket nekem is szajkóztak

és nem lett semmi bajuk?

mamám lányai(anya és testvérei)hót allergiásak, meg betegesek, és még az uncsitesó is, mert hát ő is tehéntejezett korán..

2014. okt. 3. 00:12
 7/11 anonim ***** válasza:
6 hónapos koromtól kaptam tehéntejet felesbe (higítva) jelentem itt vagyok, 40 elmúltam, semmi bajom sincs, nem is volt soha :) Ja, 3 hónaposan már igencsak hozzátápláltak engem is... Régi kor, régi szokások, most új kor, új szokások.
2014. okt. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó hogy èretebb-e , maga a tàplàlkozàs,emèsztès folyamatàval beindul az "èrès".

A tàpszer mègsem anyatej nem adja meg azokat a zsírokat, tàpanyagokat amire szüksège van egy 5 6 hónapos babànak. A legtöbb tàpszeres baba hízàsa lelassul 4 5 hónapos koràra, na ilyenkor kell elkezdeni màs ètelek bevezetèsèt. Tudja a szervezet mikor mi kell neki.

Koraszülött fiam, 4hónaposan kezdtem adni neki rizspèpet gyümölcsöket, 5 hónap vègère màr evett krumplit, rèpàt sütõtököt, almàt, barackot....

Semmi baja most 8èves.

Nem csinàlnàm ès nem is csinàltam màshogy.

2014. okt. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyèbkènt öcsèm 3 hónapos koràtól orizàzott ès tehèn tejezett, èn is 9 hònaposan màr mindent ettünk ès semmire nem vagyunk allergiàsok!!! Fèrjem nagy könyv szerint evett burokban nőtt, csuppa allergia....
2014. okt. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%

Igaz minden szava.

A gyermekorvosunk mondta, miután a védőnő nekünk is erőltette volna, hogy fölösleges kockáztatni, ez nem lóverseny.

Megpróbáltuk 4 hósan, zöld lett a széklete, egyben kijött benne minden, abbahagytuk, vártunk 6 hós koráig, és lám, nem zöld a kakija tőle, meg tudja emészteni, nincsenek benne emésztetlenül a dolgok, mint előző próbálkozáskor.

Akik azt mondják,, hogy bezzeg öreganyáink, meg anyáink is így csinálták, már 3 hónaposan nokedlit ettünk.... azok azt felejtik el, hogy régebben sokkal egészségesebbek voltak a táplálékok, nem volt ennyi génkezelt áru, tisztább volt a víz, stb.

Szóval igaz a cikk, következő babámnál sem csinálnám másképp. Ez amúgy sem lóverseny, hogy elmondhassam, hogy az enyém 4 hósan már evett ezt-azt.

2014. okt. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!