Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szirintetek korai még hozzátáp...

Szirintetek korai még hozzátáplálni?

Figyelt kérdés
Lányom 3,5 hós tápszeres. Anyukámtól tegnap kaptunk 4hós kortól adható bébiételt. Nem bírtam magammal és megkóstoltattam vele 2kiskanállal. Nagy meglepetésemre imádta :) Szerintetek folytathatom? Vagy még korai?
2014. máj. 26. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
ha nem fáj a hasa tőle, szerintem semmi baja nem lesz :) adtál már neki mást is? vagy rögtön most ezzel kezdted? mert alapból a hozzátáplálást már simán el lehet kezdeni.. nekem a védőnő azt mondta most, hogy 2 hónapos korában már az almát nyugodtan kóstoltassam meg vele... (most 6 hetes és ő is tápszeres)
2014. máj. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
mi is kb 3,5 hósan kezdtük, védőnő, doktornő tanácsára. Miért ne lehetne? Úgyis csak kóstolgat még nem azzal fog jól lakni.
2014. máj. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
3,5 hósan lehet adni először almát, mást nem. majd pár nap uán krumplit is, ha ez is megvan jöhet a répa is. De csak lassan, hiába imádja nem szabad megömni. Táplálék intoleranciát okozhat.
2014. máj. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem korai.

Tudom hogy aki már korán hozzátáplál(t) az a Jóisten se győzi meg hogy az nem jó a babának, de egyetlen olyan FRISS cikket, szakértői véleményt, ajánlást sem találsz, amiben le ne írnák a korai hozzátáplálás veszélyeit.

Lehet érvelni azzal hogy azon a 2 héten nem múlik semmi - de, múlik. Az hogy egy esetleg agyoncukrozott édes pép ízlik neki, nem jelenti hogy felkészült az emésztőrendszere az evésre.

Ja és persze nekünk se lett semmi bajunk tudom... Tegye fel a kezét akinek nincs tele a környezete allergiásokkal, gyomorfájósokkal, székrekedésesekkel...

2014. máj. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Milyen agyoncukrozott édes pépről beszélsz??? almáról van szó majd krumpliról.
2014. máj. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A kérdező nem almát meg krumplit írt, hanem 4 hósnak adható bébiételt.

Mindegy, nyilván mindenki azt csinál amit akar. Biztos vagyok benne hogy sokan egyet értenek velem, de mivel csak a lepontozás megy, nem írnak.

Egyébként nektek mi a hiteles információ ebben? Várnék olyan linket ahol azt írják hogy ajánlott 3,5 hósan hozzátáplálni. Mert az ellenkezőjéről oldalakat lehetne megtölteni.

2014. máj. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
simán lehet hozzátáplálni... persze az internet tele van minden szeméttel, és sokan onnét keresitek a válaszokat.. menjünk csak vissza a mi gyerekkorunkba, ahol a nagyanyáink tehén tejjel, szalonnával, pörkölttel etették a fél éves gyerekeiket... had kérdezzelek meg anyáink korosztályában hol látsz annyi allergiást???? csak a mostani gyerekekről derül ki agyba főbe a mindenféle ételallergia és miért is?? mert nem adják nekik időben a megfelelő zöldséget, gyümölcsöt, lisztet, amikor a szervezetének hozzá kéne szoknia... csak a sok bió meg fene tudja milyen baromságokat adnak a szülők a gyerekeiknek, nehogy valami bajuk legyen... közben nem veszik észre, hogy ezzel ártanak nekik... de mindegy úgysem tudok senkit meggyőzni és nem is akarok... én a nagy lányomat is 3 hónaposan kezdtem el hozzátáplálni mert tápszeres volt az égvilágon semmi baja nincs, (14 éves)és a fiammal sem fogok máshogy tenni... szóval nem ért veled egyet mindenki :)
2014. máj. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem mondtam hogy mindenki, csak azt hogy sokan. Meg azt is hogy mindenki azt csinál amit akar ;)
2014. máj. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
tényleg nem vitatkozni akarok, csak most jöttünk meg a védőnőtől a 7 hetes fiammal, és szó szerint ezt mondta: " ne foglalkozz a könyvekkel ki mit ír... jövő héttől nyugodtan kóstoltasd meg vele az almalét, baracklét, ha a levét elfogadja adhatod nyugodtan a jó pépesre reszelt gyümölcsöt is" :) na én ilyen védőnőt szeretem :) (persze biztos van olyan is, aki ennek hallatán rosszul lenne, mert hát a könyvek az internet nem ezt írják...) én 40 éves vagyok, 1 gyermeket már felneveltem, a családban a fiam a 8. unoka, nálunk egyik gyerekkel se szórakozott egyik tesóm se, és egyiknek sincs semmilyen allergiája, betegsége semmire... (persze más ha a szülők részéről tényleg van valami de ha egészségesek, akkor feleslegesnek tartom a túlzott óvatosságot...) és tényleg nem vitatkozni szeretnék csak "érdekességként" írtam le.. :)
2014. máj. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bízz az ösztöneidben, te látod, hogy szüksége van-e hozzátáplálásra.
2014. jún. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!