Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 hós kizárólag anyatejes...

6 hós kizárólag anyatejes babát hogyan kezdtétek el hozzátáplálni? Mikor, mennyit, mit?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat várok.Köszönöm.
2014. aug. 7. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyan úgy kell indítani,mit a fiatalabb babáknál,almalével. Minden nap picit több,aztán barack leve. Vagy legalábbis felénk így szokás:) Aztán utána jöhetnek a pürék. Alma,barack,répa,krumpli,sütőtök. Ezek kb az első hónapban.
2014. aug. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Szoptatás előtt vagy 2 szoptatás között szerinted?

2014. aug. 7. 13:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha elég az anyatej, akkor először két szopi között. Nálam ma volt kinn a védőnőm, nagyon részletesen elmondott mindent. ma fogjuk kezdeni :-)
2014. aug. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Annyi még, hogy 7 hónapos korig be kell vezetni a glutént, nekem azt mondta a dokinénim, hogy kis kekszet a gyümibe reszelve lehet pl.

Ti mikor kezdtek? Mi elvileg a jövő héten kezdjük a kóstoltatást, kíváncsi vagyok hogy fogadja majd :)

2014. aug. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Legkésőbb déli, kora délutáni szoptatás után megkínálod pár kanállal olyasmiből ami ritkán allergizál. (alma, krumpkli, répa, barack, stb.)

Ha nem fogadja el párnap múlva próbálkozz újra, erőltetni, kapkodni felesleges.

Ha elfogadja, akkor 2-3 napig add neki ugyanazt, ha allergiás rá akkor egyértelműen kiderül ennyi idő alatt.

Ha egy ízt megszokott akkor jöhet a következő. Ha sokáig szeretnéd szoptatni akkor mindig szopi után kínáld, hogy ne csökkenjen a tej mennyisége.

2014. aug. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Mindenki másképp mondja,van aki szopi előtt mondja hogy adjam,pl. A védőnő is,van aki 2 szopi között.Szopi utánit még nem hallottam.

Ma kezdtük alma-barack.Nem igazán örült neki,de egy kicsit kóstolt.Szopi előtt adtam,és eléggé megijedtem,mert utána nem akart szopizni.Pedig nem volt sok a gyümi.De egy óra elteltével bőven szopizott.Nem félek hogy kevesebb lesz a tej,még mindig rengeteg a tejem,tegnap voltunk fél évesek.

Hetente mérem,van hogy 270gr.-ot is hízik még most is.

2014. aug. 11. 14:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem ezt mondta a védőnő: most még csak a kóstoltatás a cél. most még azért kell két szopi között mert nem célunk az étkezés kiváltása, még csak a kóstoltatás. Majd ha már étkezést akarunk kiváltani akkor szopi előtt. és szépen fokozatosan egyre több gyümi egyre kevesebb szopi. :-)


Ez egyébként a védőnőm honlapja, nagyon jól és érthetően leírja a folyamatokat: www.olaszkata.hu

2014. aug. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szopi után azért célszerű, mert akkor jóllakik anyatejjel és csak a kóstolás miatt eszik pár kanállal, így nem foglalja el a nagyobb tápértékű anyatej elől a helyet, valamint nem vezet gyorsan a tejmennyiség csökkenéséhez.
2014. aug. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Tegnap szopi között adtam,de már a kanál látványára fújta a nyálát,utána pedig az egész gyümit kifele.Nem tudom hogy fogunk így haladni.
2014. aug. 13. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!