Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Melyik gyümölcsjoghurtot...

Melyik gyümölcsjoghurtot adhatóm jó szívvel a babámnak?

Figyelt kérdés
7 hónapos lesz a babám. Elég korán elkezdtük a hozzátáplálást. Sajnos tápis lett 3 hetesen! Szeretném megkérdezni tanácsot kérni ki melyik gyümölcsjoghurtot adtátok adjátok a babának? Márka stb? Az érdekelne melyik számít kevésbé "egészségtelennek". Persze kap natur joghurtot is friss gyümivel. Meg krémtúrót is. Köszönöm a segítő válaszokat!!!!
2014. okt. 6. 19:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jó szívvel bármelyiket adhatod. Nyugodt szívvel én egyiket sem.
2014. okt. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én babajoghurtot adok csak a babámnak 6 ill 8 hós kortól ( babpuding) és grízpuding a krémtúrót helyett ! humana, Nestlé :) semmi mást nem kapott még. 11 honapos ! Én a krémtúrót nem javaslom :( de te tudod :)
2014. okt. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Most le leszek pontozva de nekem a kisfiam 7honaposan már ette a danoninot meg a pöttyös rudit! Ivott alma levet nem csak vizet! Egy évesen úgy ette a tojás rántottát hogy csak na! Makk egészséges! Én nem értem miért kell a gyereket óvni még a széltől is... A mi szüleink sem csinálták ezt mégis itt vagyunk! Ha joghurtot adsz neku próbáld olyannal ami nem apró magvas gyümölcsből van! Először talán en a barackosat adtam neki! :)
2014. okt. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó, azért amit te csináltál, nem követendő, azt te is tudod. Nem kell a széltől is óvni, de olvass utána, miért nem eheti ezeket egy 7 hónapos, ha eddig nem tudtad.
2014. okt. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A 3 és 5 évesem is csak ritkán kap gyümölcsjoghurtot. Natúr joghurtot turmixoltam össze gyümölccsel, vagy tettem bele házi lekvárt.
2014. okt. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
cserpes
2014. okt. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igazából van már egy 8 éves kisfiam, de ő babának se és most se eszik joghurtot!!! Mind s két gyerkőcöm már 6 hetesen almát evett 3-4 hónaposan főzit! Persze a védőnőkkel mindig megbeszéltem régen és most is! Ő is meg a drnő is mondta hogy el lehet kezdeni a tejtermékeket! Eddig nagy szerencsém van mert a pici pocija mindent jól bír :) Azért is kérdezem ezeket mert a Danone körül volt anno valami "botrány". Vannak az ivós joghurtok pl. Azokkal mi a helyzet? Köszi
2014. okt. 6. 21:06
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nekem lenne gyerekem én nem adnék neki gyümölcsjoghurtot.

Mi gimiben elég sokat beszélgettünk arról,hogy mit érdemes enni és mit jobb ha kikerülünk.

Szerintem nem véletlen,hogy kémián,bioszon és biosz fakton, három különböző tanár tanította,hogy minél kevesebb feldolgozott ételt együnk,mert károsak.Tehát inkább natúr joghurt+lekvár,vagy gyümölcs,mint feldolgozott gyümölcsjoghurt.

Hidd el,lehet,hogy fiatal vagyok de ismerem a tanáraimat és maximálisan megbízom a tudásukban,nem véletlenül tanítják ezt,de ha megnézed a hátulján a címkét,azért te is elgondolkodhatsz rajta,hogy érdemes-e azt a sok e számot enni+ha már eleve gyümölcssűrítményt használnak,aminek jó ha a 25%-a gyümölcs akkor vajon mennyi gyümölcs van a joghurtban?-jó ha egy késhegynyi,a többi ízfokozó meg színezék...Ugyanez a helyzet a felvágottakkal is,akkor inkább vegyél rendes húst és azt tegyél a szendvicsbe,mert abba legalább tényleg fehérje van.

Bocsi,ha kicsit sok voltam,remélem azért érthető mit akartam mondani:D

17/l

2014. okt. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi, azt hiszem meggyőztél!!!! Tényleg köszönöm!
2014. okt. 6. 21:20
 10/12 anonim ***** válasza:

cserpest adhatsz neki vagy natur jogit.

A cserpest azért ajánlom jó szívvel,mert alig van összetevője,csak a tej,a gyümölcs,cukor meg még valami,de semmi adalék,semmi mű anyag.

2014. okt. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!