Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért lesznek válogatósak a...

Miért lesznek válogatósak a kisgyermekek az étkezésben?

Figyelt kérdés
Az ismeretségi körünkben több szülő is panaszkodik, hogy a kisgyermekük szinte pár fajta ételt eszik.pl. tészta, rizs, esetleg sült burgonya. Levesek közül pedig a húsleves,ami szinte mindig lehet.
2014. okt. 19. 23:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a felnőttek többsége is csak pár féle ételt szeret igazán, csak már felnőtt fejjel felfogjuk, hogy változatosan kell étkezni ezért olyat is megeszünk, ami nem a szívünk csücske.

A gyerekeket meg még nem érdekli az egészséges életmód :D


Nem tudom ismerősi körödben milyen idős gyerekek vannak, véletlenül nem ovis korosztály?

Egyik rokon oviban volt étkeztető, és nem adhattak piroslekváros kenyeret a gyerekeknek mert nem ették meg. SENKI! Az oka, hogy valamelyik kitalálta, hogy az VÉRES kenyér.

Velem annó elhitették, hogy a húslevesben giliszták vannak, ezért én nem ettem meg a húslevest (cérnametélt) :D

2014. okt. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hasonló korúak, most kezdték az ovit, de odahaza is ugyan az a helyzet. Aminek már más a szine a megszokottnál, az sajnos nem fogadják el.
2014. okt. 19. 23:44
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem szinte mindent megeszik a gyerekem, nem is értem :)

szeretek főzni, szeretek recepteket olvasgatni, majd kipróbálni, minden nap főzök munka után, hétvégén is.

tehát vannak újak, azt is megeszi. egyedül a krumpli az amit nem, pedig szerintem az az amit minden más gyerek megeszik. de soha nem is ette már, már 5 hónaposan se, de gyakran megkóstolja és nyugtázza, hogy tényleg nem szereti.

egyébként a kedvence a brokkoli, arra gondolok, hogy ufo :D

amúgy soha nem ültettem az asztal felett, nem kényszerítettem, hogy egye meg, ha nem volt éhes agy nem ízlett valami. volt, hogy 2 napig nem evett, de nem könyörögtem. lehet ez is benne van, de tuti nem ez a kulcs, mert mások is csinálják ezt, mégis válogatós a gyerek...

2014. okt. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A gyerektől is függ, az enyémek édes testvérek, 21 hónap korkülönbséggel, egy lány, egy fiú, ugyanúgy szoptattam - hozzátápláltam - etettem őket, a lány már az ételek bevezetésekor jó étvággyal megevett mindent, a fiú meg válogatott már akkor is. Mai napig ilyenek :)
2014. okt. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!