Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyermekes anyák! Lehet...

Kisgyermekes anyák! Lehet nyelvet tanulni babák és kisgyermekek mellett, vagy a teljes időt leköti a gyermek?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem, mert kismama vagyok, és mindenki azzal riogat, hogy nem lesz időm semmire a gyerek mellett...
2013. ápr. 13. 23:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Nelem 3.ik gyerek, akár rutinból mehetne a dolog, , akár tanulhatnèk mellette. De nem lehet. Pedig ritka jo kislány. Viszont inkább elbámulom ahogy alszik, , játszok vele. Néha csak bámulom ahogy játszik egyedül. Pedig nagyon kéne a jogsi, nagy szabadságot adna 3 gyerek mellett. Férjem is besegit ahol kell, nem is ez a gond.nem is az idő, mert akár anyós is szívesen be segítene ha kell. A gond ember vagyok.az agyam csak körülötte forog.amikor a nagyobbak itthon vannak akkor meg korulotti. Persze én egyedi bolond vagyok, tudom sokat veszitek vele.de n akarok lemaradni egyetlen pillanatról se. (Ez már beteges szerintem.)
2013. ápr. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
*nekem.
2013. ápr. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Lehet, akár még a gyereknek is hasznára válik :)

Ugyan a lányom még csak 5 hónapos, de simán tudok mellette mást is csinálni, sokszor unatkozom, nagyon sok a szabadidőm.

Nyelvet ráadásul úgyis tanulhatsz, hogy a babádnak mondogatod a szavakat, mondatokat, így tanulsz is és vele is vagy.

2013. ápr. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
Mindenkinek arra van ideje,amire akarja,hogy legyen.A szülés előtti pillanatban azzal fárasztottak,hogy pihenjek,mert dögfáradt leszek úgyis.9 hónapos a manóm,köszönöm,nem vagyok fáradt,ha délelőtt alszik vele alszom.És jéé nem szalad a lakás...Az első időkben amíg ki nem alakul a rendszer lehet nem lesz időd,de aztán "összenőtök" és máris más lesz minden.Ha laza vagy és azt mondod most teszek a mosatlanra csapban,inkább nyelvet tanulok,menni fog.Ha egy percre nem akarod majd betenni a babát a járókába,és össze-vissza fogsz rohangálni,hogy a lakás ragyogjon,de a babádtól egy perc időt ne vegyél el,akkor valóban olyan leszel,mint valami holtkóros,de ez reméljük nem így lesz:)Szóval,ha jól alakítod a napjaitokat,akkor menni fog,rajtad múlik.Pl séta közben az egyik füledet halkan bedugod fülhallgatóval hanganyagot hallgatsz,és hacsak megy a füledbe és nem is teljesen arra koncentrálsz már menni fog.Vagy ugyanez amikor a mellkasodon elalszik.Találékonyság kérdése is...:) Vagy nálad az ilyen "modern" dolgok mint amit az előbb írtam nem jöhetnek szóba?
2013. ápr. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
Simán, amíg otthon van az ember gyerekkel, embertelenül sok szabadideje van. Én kb nem tudok már mi csináni magammal.
2013. ápr. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha egy jó természetű gyereket kapsz, akkor bármit csinálhatsz mellette, ha egy nehezebbet amelyik üvölt mint a sakál ha nem fogod, a kiságyban nem marad el, nem alszik el mélyen hanem gyakran felriad, akkor örülsz ha pisilni kijutsz a vécére.


Ismerős is értetlenkedett, hogy a barátnőmmel mit panaszkodtunk, ő mindent megcsinált amíg a babucika elnézegette a kiságyban a kezecskéjét, meg jól elvolt magában. Aztán másodikra olyat kapott, hogy semmit nem tudott mellette csinálni.

2013. ápr. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én két gyerek mellett végzem a sulit levelezőn. Nem lehetetlen, de nagyon nehéz. A kicsi nagyon rossz alvó, igaz, most szoktatom le az éjjeli szopiról, mire jön a vizsgaidőszak, talán normálisak lesznek az éjszakáink, és akkor nekem is lesz egy kis időm.

Amíg csak egy volt, könnyebb volt egy kicsit, de az sem volt sétagalopp. Amikor fent volt, egyáltalán nem tudtam tanulni tőle, mert ha esetleg békén is hagyott, akkor is minimum öt percenként csinált valamit, amiért oda kellett mennem hozzá. De délutánonként még stabilan aludt 2-3 órát, este is mindig ágyban volt legkésőbb 9-kor, sok mindent meg lehetett eközben tanulni.

Szóval nem lehetetlen, de nagy fegyelmet, szervezettséget igényel, és még úgy sem egyszerű.

2013. ápr. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Anyukám mellettem végezte el a főiskolát és tette le a nyelvvizsgát, mikor kisbaba voltam. Lehet szerintem, csak akarás és kitartás kérdése.
2013. ápr. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egy kis gyerek mellett lehet, de kettő nagyobbacska mellett tuti nem.A kislányom most 3 éves a kisfiam 1 éves.Mikor a kislányom még nem indult el, kb 1-1,5 éves koráig nekem is sok szabadidőm volt, főleg, hogy addig napi 2-szer aludt.Mikor elindult 1,5 kora körül megváltozott minden, szaladgált össze vissza, nem egyszer esett el egy nap, mindenhez hozzányúlkált, lehúzta a terítőt, vagy éppen ami rajta volt az asztalról, felmászott az ágyra de még nem tudott leszállni....stb.Ráadásul akkor hagyta abba teljesen a nappali alvást.Meg hát olyankor már igényelte a napi 2-szeri friss levegőt.Plusz még háztartás, főzés, mosás...stb.Aztán mikor 2 éves lett megszületett a kis tesója, na onnantól kezdve örültem ha van 5 percem leülni, kávézni.Kislányom hamar elkezdett beszélni, 2 éves korára meg már csak mondta meg mondta, kérdezgetett.Kisfiam meg hamar elindult már 10 hónaposan, úgyhogy zajlik az élet 2 gyerek mellett.Kizárt hogy én tudnék tanulni mellettük.Inkább a te helyedben addig tanultam volna míg terhes vagyok, mert mikor megszületik a kicsi, amúgy is kicsit feszültebb leszel a hormonok miatt is, és utána lehet csak 8-9 hónapos koráig lesz nyugtod, nem lehet előre tudni melyik gyerek mennyire lesz aktív.Ha viszont nem nyelvvizsgára készülsz, hanem csak úgy "hobbi szinten" akarsz nyelvet tanulni az úgy menni fog szerintem, még az első hónapokban lesz időd.Addig én sem hittem el míg meg nem tapasztaltam, hogy tényleg jól kell beosztani az időd, hogy jó legyen.Szerencsénkre úgy alakítottuk ki nekik a napirendet, hogy este legkésőbb fél 8-kor alszik mind a kettő, így ekkor jut magamra és a férjemre egy kis idő.
2013. ápr. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

15 hónapos ikreim vannak. Semmi időm nem jut olvasásra, tanulásra. Pedig én is nyelvet kartam tanulni, de naiv voltam! :))

Nappal nem egyszere alszanak,így mindig van legalább 1 aktív gyerek a közelemben. De a nap nagy részében 2 izgő-mozgó, energia bomba. Este amikor elalsznak akkor meg már én is beájulok az ágyba.

2013. ápr. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!