Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit csinaljak ha a krumplit...

Mit csinaljak ha a krumplit nem hajlando megenni?

Figyelt kérdés

Lassan ot honapos a babam.Elkezdtuk kostolgatni az uj izeket.Eloszor csak gyumolcsleveket adtam.Mar eszi magat a gyumolcsot is turmixolva.(alma,Barack,banan)

A problema az hogy ma gondoltam megprobalom a krumplit,de sehogy nem fogadta el.Probaltam vele tapszert is keverni,ugy se izlett neki.Ez normalis hogy eddig semmivel nem volt gond es pont ez az amit nem akar megenni?

O az elso baba,kicsit tapasztalatlan vagyok.

Koszonom a segitseget.


2014. okt. 27. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Hát istenem, akkor nem hajlandó. Felír a rendőr, ha nem eszik krumplit? Majd később eszik, most hanyagold.
2014. okt. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én először almával főztem össze. Először csak egy kis darabot, aztán szépen emeltem az adagot, hogy egyre több krumpli legyen benne. Nekem sem volt a kedvence, de így megette. Raktam céklához, répához, sütőtökhöz és szépen megeszi.
2014. okt. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

majd később megeszi.

Mi sütőtökkel és gyümölcsös tápszeres rizzsel kezdtünk, a tápszeres krumpli csak egy napig ment. A répa meg még most sem. 8 hónapos.

2014. okt. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Ha nem kéri, hát nem kéri. (Örülj neki, a krumpliban nincs is semmi hasznos) Az enyém a tésztával volt így, pedig általában a gyerekek szeretik azt.

Lehet, hogy később majd még megszereti, de addig is ne erőltesd, felesleges.

2014. okt. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
bocs, volt almás krumpli is a tápszeres után. Azt úgy ette meg, ha minden második kanál tiszta almapép volt. azt sem erőltettem tovább.
2014. okt. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell erőltetni. Azt szokták tanácsolni, hogy várni kell és valamikor később újra megpróbálni. Nem kell, hogy máris a legelején mindent megegyen. Érdemes az új ízeket lassan bevezetni, tehát nem mindennap mást, hanem egy új ízt (pl. répa) akár egy hétig is adni. Ez azért is fontos, hogy lásd, nem allergiás-e valamire, nem lesz-e hasfájós valamitől. Ha már egy pár élelmiszer bevált, akkor lehet keverni. Ráadásul ő még nagyon fiatal a hozzátáplálásban, tehát neki főleg nem kell mindent megennie, talán meg sem tudja emészteni.
2014. okt. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Koszonom.Eroltetni semmikepp sem fogom.Holnap megprobalok valami mast,talan repat.Vagy lehet megfogadom a tanacsot es almaval adom.Egy probat meger,almat Mar evett.koszonom megegyszer.
2014. okt. 27. 20:43
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha belegondolsz a krumplinak nincs semmi íze nincs. A gyerekeim is csak valamivel "feltúrbózva" ették meg. A feltúrbózással lehet bátorn lenni. A felnőtt ízléstől eltérő ízkombinációkat is megeszik a gyerekek. Bármilyen gyümölcs mehet bele, még akkor is ha pl. a meggy-krumpli kombináció számomra is erősen súrolja az ehetetlen kategóriát.
2014. okt. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy egy etelt kell egy ideig adni,hogy eszrevegyuk ha allergias stb..eddig tartottam ehhez magam,csak most eljutottunk a krumplihoz,holnap meg teszek egy probat,ha nem keri egy ideig elfelejtjuk...
2014. okt. 27. 20:47
 10/13 anonim ***** válasza:

A krumpliban semmi allergén nincs. És íze sincs (nem csodálom, hogy úgy magában nem tettszett neki). Azt nem kell úgy bevezetni, mint a többit. Egyszerűen keverd az ételébe. Én az elején szinte mindent azzal sűrítettem, amíg lisztet nem kapott.


Nálunk a fiam 5 hónaposan a brokkolit köpte ki, majd kb 8 hónaposan adtam újra, akkor gond nélkül megette.

2014. okt. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!