Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem eszi meg a krumplit. Mit...

Nem eszi meg a krumplit. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A baba 7 hónapos. Gyümölcsöket már próbáltam, de abból is alig eszik 1-2 kanállal. Kéne már neki főzeléket adni, kezdtem a krumplival. De az 1. kanál után azt mondta, hogy fúj, és szorítja össze a kis száját, hogy nehogy bele tudjam tenni. Pedig már többször is próbáltam. Annyira el is vesztette a bizalmát, hogy azóta minden étkezést úgy kezdünk, hogy meg kell győznöm, hogy ez nem krumpli. Alig akarja kinyitni a száját. Hogy lesz így főzelék?
2008. nov. 22. 12:18
 1/3 anonim ***** válasza:
34%

Próbáltad már a krumpli pürét,egy kis tejjel és vajjal összekeverve nagyon finom,lehet,hogy így jobban megenné,meg esetleg keverj hozzá valamit pl.spenót,sóska,paradicsompürét.

Biztos nagyon száraznak és íztelennek érzi a krumplit és azért nem eszi meg.

2008. nov. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Adjál neki ma´st.Répát céklát,a krumplit is keverheted ezekke.Esetleg almával ha azt ma´r megeszi.

Sütötök,fözötök,brokkoli,nagyonsok minden van,amit izrk kombinációi finomak.Eleinte az e´n lányom sem ete a krumplit,csak a répát.Mára mindent eszik.Sokszor azt amit mi....

Rebeka 10 hónapos múlt.

2008. nov. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi 6 hónaposan kezdtünk az evést, most 7.5 hónapos. Nem ette a krumplit egymagában, így kihagytam, kapott répát, borsót héj nélkül, karfiolt levesből, 2 hét múlva ezekhez adtam kicsi kruplit, így szereti. Amúgy is 1/3 krumpli, 2/3 egyéb zöldég a keverési arány főziknél.

Enni 1 hete eszik igazán, eddig mindent kóstolt, de nem evett belőle mennyiséget. Most tátog, borzasztóan aranyos!

Ha jobban igénye lesz rá, kinyitja a száját. Ne próbálj mennyiséget belejuttatni a pociba, ha azt mondja elég, hagyd, majd pár nap múlva alig győzöd kapkodni a kanalat. Bízz benne! Sok sikert!

2008. nov. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!