Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy kell bevezetni az elsőt,...

Hogy kell bevezetni az elsőt, az almát? Mit rontottam el?

Figyelt kérdés

kapott már almalét, fel se tűnt neki, egy kiskanalon pár csepp.

másnap reszeltem üvegreszelőn, jó pépes lett, új volt neki az előke is, hogy ölemben is van és kiskanálból eszünk, nevetett, amolyan hö-hö-hö :)elnyammogott szerintem egy teljes kiskanállal(több részletben)

másnap reggel sajnos evés előtt adtam(utólag tudtam meg, hogy két étkezés között kell) és a szájíz miatt utána nem akarta a pótlást is elfogadni, de pár elutasított korty után, mégiscsak evett rendesen, ahogy szokott.

este meg kaja után adtam; hát most már nincs hö-hö-hö, csak elfordított fej, toló karok, nem kell ,hagyjál, de erről meg azt olvastam nem szabad erőltetni, szóval annyi ment csak a szájába, hogy megtudta mi az, és már el is utasította, "marketingelhettem" ezután akárhogy. ott ronthattam el, hogy lehet nem volt éhes és ezért utasította el? mert ha éhes lenne nem utasítaná el?


nem gondoltam volna, hogy két kanál után problémáim lesznek..

mindjárt 6 hós


2014. nov. 7. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbálj mást. Később ismét térj rá vissza. Vagy próbáld megfőzni és a főtt almát pürésíteni.

Anno barackkal jártam ugyanígy. Minden mást evett, mint a gép. Aztán két héttel később a barackot is megette már.

2014. nov. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi, akkor holnap főzök almát

barackból csak bébiételem van :(, azt mondják azokkal vigyázni kell, mert rákapnak és a normált nem eszik utána

2014. nov. 7. 23:03
 3/6 anonim ***** válasza:

nem szabad össze vissza adni, pláne nem egy nap többször :)

azért vezeted be fokozatosan, hogy megtudd, nem allergiás-e, nem fáj-e a hasa.

legjobb a reggeli és az ebéd között, 10 óra táján. így ha kiütéses mondjuk azt is észre veszed, mert órákkal később jön ki. ha este kóstoltatsz akkor nem vesszed észre ha allergiás vagy pont észreveszed mert nem tud aludni...


szóval 10 órakor és kicsit bátrabban :D első nap 2 teljes kiskanállal megehet :D 2. nap 4 kiskanál, 3. nap mehet amennyit kér. ha nem kér, akkor meg hagyd. próbál mást. pl. répát. vagy barackot.

krumpli is jó, kis tejjel vagy tápszerrel keverd el, így hasonlítani fog az íze az eddig megszokotthoz :)

2014. nov. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk először bolti üveges barackot kapott, és rá egy-két hónapra jött be a barack szezon, nem utasította vissza, sőt sokkal nagyobb lelkesedéssel ette. Szerintem édesebb is volt a friss barack, mint az üveges. A másik babámnál nem is volt kérdés, hogy friss vagy üveges, mert nem volt szezonja semminek. Vannak fagyasztott gyümölcsök, nekünk bejöttek azok is. Ha az almát nem fogadja el próbáld meg keverni egy kis krumplival, nálunk azt is szerették.
2014. nov. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

egyenlőre nem mertem "elrontani" a reggelt, nem adtam csak a pótlást

"első nap 2 teljes kiskanállal megehet"


ó, az első kanállal is kb 20 percig vetyengtünk. bekap egy kanálhegynyit, morzsolgatja a szájában, fele jön kifelé, visszatömködöm, utána szórakozás a köv. hegynyivel..köv alkalommal meg elutasítás. mikor jutok én el két kanálig egyszerre?

2014. nov. 8. 12:53
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi! előbb elkiabáltam, most megevett egy telje kanál főtt almát! haladunk! :)
2014. nov. 8. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!