Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Normális, hogy a keresztfiam...

Normális, hogy a keresztfiam ilyeneket kap 10 hónaposan?

Figyelt kérdés

Épp ott voltam délután nálunk, mikor jött a védőnő. Kérdezte, hogy mit evett a kissrác ebédre, a sógornőm pedig kérdezte tőle, hogy mit mondjon? Az igazat, vagy amit hallani akar?

Mondta a védőnő, hogy az igazat. Erre a sógornőm:

Babfőzeléket és palacsintát.

A védőnőnek annyi volt rá a válasza, hogy jó, ha szereti és megeszi, akkor nem baj.


Kaphat egyátalán ilyeneket egy ekkora gyerek?


2014. nov. 12. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Fiam most múlt 10 hónapos. Ő Is kap palacsintát, mert a 2 nagy szájából kinézi vagyis kikiabálja. De a palacsintát most miatta csak tojàssárgájával csinálom, mivel tojásfehérjét még nem ehet.

Babot még jó sokáig nem adok neki

2014. nov. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kérdés, mi volt az alapanyag. Ha tej, tojás, szárazbab, én nem adnék.
2014. nov. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem túl fűszeres a gulyás és a bab nem bántja a pocakját, akkor nincs vele gond. A palacsintát én csak azért nem adtam ekkor, mert a tojásfehérjét nem vezettük ekkor még be.
2014. nov. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is csak elkészítés kérdése.

Zöldbabot mi is ettünk 5 hónaposan, brokkolit is stb.

Fehér babból pár szemet kapott 6 hó után valamikor a gulyászöldségekhez és marhahúshoz.

Mivel nem sír, nem fújódik fel, nem megy a hasa, nem üti ki stb. én nem gondolom problémának. Pl. ma kapott narancslevet is, semmi baja nem volt tőle, szerette nagyon.


Palacsintát még nem kapott, de ha most csinálnék neki, akkor túrót és almát tennék a tésztába tojás és tej helyett.


A hozzátáplálásos táblázatok csak irányadóak, a tejet, tojást kell szigorúbban venni, de teljesen gyerekfüggő a sorrend főleg 6 hónapos kor után már.

2014. nov. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ja, 8 hónapos lesz a fiam.
2014. nov. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10 hónaposan már majdnem mindent ehet, amit a család eszik. Kivétel a nagyon fűszerezett étel, vagy pl. a halászlé.
2014. nov. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hűűű.. én azt hittem, hogy ilyeneket csak 1 éves kora után ehet :) Most megleptetek :) Megnyugodtam, köszi :) Sajnos nekünk még nincs gyerkőcünk, így annyira nem vagyok jártas a témában :)
2014. nov. 12. 21:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért ne kaphatna babfőzeléket vagy palacsintát? Mindkettőt eheti, ha korának megfelelően van elkészítve.
2014. nov. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 vájó válasza:
Sosem teszek tojást a palacsintába. Szükségtelen. (pótolni is)
2017. máj. 15. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!