Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 10 éves gyerek ilyeneket...

10 éves gyerek ilyeneket mesél az iskolából, ez normális? Szexuális dolgok?

Figyelt kérdés

Hogy pl mutogatják egymásnak a gyerekek a wc-ben, a lányok eleve kettessével járnak de nem úgy, hanem hogy ugyanabba a fülkébe bezárkóznak és nézik ahogy a másik pisil és közben beszélgetnek, és mondta a gyerek hogy eleinte kínosan érezte magát, de már nem, megszokta.

Mesélte hogy van egy kisfiú az osztályban aki állandóan azt meséli nekik, hogy reggel hogy áll a farka és megmutatja, hogy "csinálja" a kispárnával....Meg beszéli őket rá hogy mutassák meg neki, fogják meg az övét, stb.

Csak nekem sok ez, vagy ez normális ebben a korban és örüljek hogy elmondja??


2014. nov. 6. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Az mindenképp jó hogy elmondja. De szerintem annak a kisfiúnak a szüleivel beszélni kellene. Mert oké hogy kezdi érdekelni a fiúkat de azért az iskolában ilyeneket nem kéne. Legalábbis szerintem.
2014. nov. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Normális ebben a korban. Most kezdik megismerni a testüket. Örülj, hogy őszinte és beszélgess vele a saját szintjén ezekről a dolgokról.
2014. nov. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
32%
fiam ilyeneket soha nem mesél pedig 11éves lesz és más szülöktöl se halok ilyet mesélnének a gyerekeik.
2014. nov. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Örülj, hogy elmondja. Én azt mondtam a lányaimnak és a fiamnak, hogy az, hogy érdekli a másik hogy néz ki, az normális, DE tiszteletben kell tartani, hogy a másik is egy önálló ember, a maga akaratával, testével. Tisztelni kell a másét, és ezt a tiszteletet neki is kell kikövetelnie saját magának! Persze az életkoruknak megfelelően tálalva. Beszélgettünk, hogy ilyen szituációkat hogyan tudnak elkerülni, ha gáz van visszautasítani. A másik, a pozitiv példa megerősítésnek. Pl.:hogy anya sem mutogatja magát a barátainak, mert....stb Maszturbálás témát ugyan ezzel.. csak rád tartozik, ezért csak akkor és ott, ahol egyedül vagy, más nem látja..
2014. nov. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!