Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szerintetek miért nem rág a...

Szerintetek miért nem rág a kisfiam?

Figyelt kérdés

Már 16 hónapos, de nem hajlandó megenni a darabos ételeket, csak ami elolvad a szájában, pl: kölesgolyó, kukac, csoki :(

Krumplifőzeléket villával összetöröm, de hiába puha, nem rágja meg a krumplit, elnyammogja, vagy kiöklendezi.... Babapiskótát is leharapja, és eláztatja. Mivel próbálkozzam? Mivel eléggé hamar képes öklendezni, hányni, ezért félek a fulladástól. Nagyobbik is hasonló volt, de ő legalább megette a levesben főtt zöldségeket.



2014. dec. 5. 15:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%

Tehát 4 hónappal mult egy éves. Eddig ez nem jelentett problémát? Eddig mit evett? Már rég rágnia kéne, és azt enni, amit ti!

Eddig mit csináltál? Hogy evett mondjuk rakott karfiolt vagy rántott húst?

Ne törj neki össze semmit! Tanuljon meg rágni! Ha éhes lesz úgyis összerágja és megeszi!

2014. dec. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Valószínűleg mert mindig kap valamit ( kukac, csoki), amivel nem kell dolgozni, akkor minek fárassza magát.
2014. dec. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Enyem is ennyi idos. O is hasonloan eszik. Elozo valaszolo kisse szigoru.nem kell elvenni a kedvet az evestol az oklendezes,hanyas miatt. Egye ugy, ahogy neki jol esik! Ne eroltesd. Az enyemnek most bujnak az elso orlofogai.a tetejuk mar kint van, de meg nem tudja hasznalni. Mindent megkostolhat, amit akar, de pici falatot kap,nem tomom tele a szajat,mert akkor o is oklendezik. Ha sokaig tartogatja a szajaban es nem rag, akkor varunk meg par napot azzal az etellel. Majd boven eszik meg felnott eteleket.
2014. dec. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Az, hogy megírtam, miket rág el, nem azt jelenti, hogy azzal tömöm. Talán a kölesgolyót kapja többször egy héten, de a másik kettőből elvétve. Nem ma ébredtem fel mély álmomból, tehát már többször is próbálkoztam praktikákkal, sajnos kevés sikerrel. Viszont ha megpróbáltam neki a vajas kenyeret, és öklendezve köpte ki, nem fogom erőltetni, mert neki sem élmény naponta többször hányni. Arra gondoltam, hátha kapok valami értékes információt, esetleg nem orvosi probléma állhat-e fenn, vagy ötletet, mi lehet az, amivel próbálkozhatunk. Többször is visszatértünk már az alapokhoz, hátha sokadszori nekifutásra ráérez a rágásra. Rengeteg zöldséget és gyümölcsöt kap, de kénytelen voltam összetörni neki. Lelkiismeretes és ( a rágást leszámítva) talpraesett anya vagyok, nem fogom magam rosszul érezni az ítélkezésetek miatt. köszönöm
2014. dec. 5. 16:12
 5/17 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, köszönöm a megértésed, lám nem csak én vagyok ilyen helyzetben. Pontosan ezt gondolom én is, hogy nem fogom naponta többször hányásra késztetni a gyermekemet, mert akkor amit eddig megevett mondjuk püré vagy összetört formában, azután rá se fog nézni. Nem finnyás, mindent megeszik, bármit adhatok neki. Még csak 8 foga van kint, a legutolsók májusban bújtak, azóta küzd a 4 következővel, de még nem bújtak ki, gondoltam ez is befolyásolhatja a dolgot.
2014. dec. 5. 16:16
 6/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt hasonló gond. Hülyén fog hangzani amit mondok, de mutasd meg neki, hogy kell rágni. Vedd az első fogaid közé a kenyeret, vagy krumplit mindegy, és nyitott szájjal mutasd neki, és biztasd hogy csinálja ő is. Az én lányomnak ez tökre tetszett, aztán persze megtanultuk ugyanezt csukott szájjal is.
2014. dec. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, kipróbáltuk párszor, de azt hitte bohóckodok, és kinevetett. Majd többet gyakorlok vele ezután, hátha rájön, hogy komolyan gondolom :)
2014. dec. 5. 16:21
 8/17 anonim ***** válasza:
34%
Pff...naná, hogy nem fog rágni, ha rászokattad ezekre a nyammognivalókra....
2014. dec. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%

Persze, hogy nem tud rágni, hisz nincs rákésztetve, mert anyuci villával összetöri, pépesíti, csak kis puha ételeket kap stb.

Hagyd ezt abba! Etesd rendesen! Össze fogja rágni, előbb-utóbb, hidd el!

2014. dec. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%
Ezt a sok kedves embert.....ide járnak feszültséget levezetni??? A 15 éves nagylányomnál ugyanez volt a helyzet. Neki turmixoltam másfél éves koráig, mert nem sikerül a darabos ételt bevezetni, aztán a bölcsiben kénytelen volt...gondolom itt kénytelen volt megenni, ha nem akart éhen maradni. Esetleg kipróbálhatod, hogy szép színes párolt zöldség darabokat teszel elé. Egy kis brokkoli, párolt sárga- és fehér répa, sütőtök. Hagyd, hogy ő vegye el a tányérról.Lehet hogy a szép színek majd hatnak rá. És próbáljatok együtt enni, ne csak ő egyen egyedül. A kisfiam most 12 hónapos, és imádja a színes ételeket. A rágás kell nekik ebben a korban, akkor is ha nincs foguk. Sok sikert!
2014. dec. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!